Nike’tan Metaverse Hamlesi: Sanal Ayakkabı Şirketi Satın Aldı

Nike ünlü bir NFT stüdyosu olan RTFKT'yi kendi himayesi altına alarak beklenmedik bir Metaverse hamlesini yaptı.

Nike, NFT stüdyosu RTFKT’yi satın aldıklarını açıklayarak, Metaverse dünyasına beklenmedik şekilde daha derin bir giriş yapıyor. Şirket Nike ile anlaşmasını duyururken ne kadar harcadığını açıklamada, RTFKT’nin şimşek tarzı logosunu, Jumpman ve Converse markalarının yanına yerleştirdi. 

RTFKT şu anda ayın en çok konuşulan NFT projelerinin birinin arkasında. CloneX adlı sanatçı Takashi Murakami ile kapsamlı bir avatar ortaklığı yaptı. Üç haftadan kısa bir süre önce ilk satışlarından bu yana, proje kripto takipçisi CryptoSlam’e göre yaklaşık 65 milyon dolarlık işlem hacmi gördü.

Nike Metaverse’e Beklenmedik Şekilde Büyük Bir Giriş Yaptı

Nike

Girişim, Mayıs ayında Andreessen Horowitz tarafından yönetilen ve şirkete 33.3 milyon dolar değerinde 8 milyon dolarlık bir tohum topladı. RTFKT’nin kurucu ortağı Benoit Pagotto yaptığı açıklamada, “Bu, RTFKT markasını oluşturmak için eşsiz bir fırsat ve sevdiğimiz toplulukları oluşturmak için Nike’ın temel gücünden ve uzmanlığından yararlanmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Bu ayın başlarında Adidas, NFT projesi Bored Apes Yacht Club ile bir iş ortaklığı yaptığını duyurmuştu. RTFKT, kendi NFT projelerine oluşturmaya ek olarak, CryptoPunks ve Bored Apes dahil olmak üzere diğer NFT projelerinde görüntüleri kullanan fiziksel ayakkabılar gibi öğeler tasarlamak için diğer kripto yaratıcılarıyla işbirliği yaptı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol