New World

MMORPG
Takip Et
8.7

Kullanıcı

New World’de Yeni Eşya Çoğaltma Yöntemi Keşfedildi

New World yeni sorunlarla karşılaştı. Bu sefer oyunun ekonomisi tehdit edildi, oyuncuların eşyalarını kopyalanmaya başladı.

New World, oyuncu deneyimini olumsuz etkileyen başka sorunlarla karşılaştı ancak bu sefer, ölümsüzlük veya diğer ufak tefek hatalar ile ilgili değil. Geçen hafta sonu tüm ekonomik sistem tehdit edildi. Bunların hepsi, bazı kullanıcılar tarafından yeni keşfedilen eşya çoğaltma yöntemi yüzünden.

Oyuncuların, kupalar gibi pahalı eşyaları bile basit bir numara ile çoğaltabildikleri ve daha sonra karla sattıkları ortaya çıktı. Bu, New World’ün bu tür bir sorunla ilk karşılaşması değil. Bunun sanal pazarda bulunan malların değerini büyük ölçüde etkilemiş olabileceğini tahmin etmek zor değil. Sonuç olarak mevcut dengeyi bozacak ve idmanda yer almak istemeyen birçok dürüst oyuncunun tecrübesini bozacaktı.

New World

New World’de Sorunlar Bitmek Bilmedi

Zamanla, dün oyunun resmi forumunda bir çözüm üzerinde çalıştıklarını açıklayan geliştiriciler tarafından sorun fark edildi. Daha büyük hasarı önlemek için, oyuncular arasında herhangi bir varlık değişimi olasılığı geçici olarak engellendi. Ayrıca, yasa dışı olarak eşya kopyalamaya karışan herhangi bir kişinin ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalacağı açıklandı.

Neyse ki, radikal bir çözüm uzun sürmedi. Bugün, geliştiricilerin dolandırıcılarla uğraştığının açıklandığı başka bir gönderi yayınlandı. Kalıcı yasaklar, istismardan yararlanan en az 1660 kişiyi etkiledi. Ayrıca, kopyaların yaklaşık yüzde 98’i piyasadan kaldırıldı. Bu sayede, diğer oyuncular arasındaki değiş tokuşları sürdürmek mümkün oldu.

New World ekibi, gelecekte benzer olaylara daha hızlı yanıt vermeye çalışacaklarını da duyurdu. Ayrıca ekip, oyunda hala mevcut olan hatalı sistemleri düzeltmeyi de amaçladıklarını belirtti; Aynı zamanda, bu tür dolandırıcılık yapan herhangi bir oyuncuyu bulmak için sanal piyasada gerçekleşen işlemleri izlemeye devam edeceklerini de açıkladı.

İstismarın henüz ortadan kaldırılmamış olması muhtemel. Bununla birlikte, geliştiricilerin aldatıcı tepkisi, onu sömürmeyi amaçlayan çoğu kullanıcının cesaretini kırdı mı zaman gösterecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol