Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

New World’ün Başı Bu Sefer Çadır Hatası ile Belada

New World, rakip kamplardan altın sahtekarlığı ve otomatik banlama hataları ile gündemdeydi ancak çadır savaşı, PvP çatışmalarında üstünlük kazanmanın yepyeni bir yolu olarak kullanıcıları tamamen çileden çıkarttı.

Başarılı çıkışından sonra New World, 2021’in en büyük oyunlarından biri olarak çıkış yapsa da hızlıca gözden düştü. Ne yazık ki oyunun çıkışını takip eden aylarda Amazon Games’in adı, oyunun başına bela olan bir dizi sorunla ünlendi. En yeni hatalardan biri, düşmanları çadırlarla etkisiz hale getirmemizi sağlıyor.

New World çadır hatası, Restless Shore askeri kampında nüfuz savaşları sırasında kullanılan bir istismar olarak ortaya çıktı. Oyunun resmi forumunda yer alan raporda belirtildiği gibi, oyuncular her kapının önünde minimum 2. seviye kamp kurabiliyordu. Birisi böyle “müstahkem” bir yerden ayrılmaya çalışırsa, çadıra girmeye zorlanıyordu.

New World Çadır Hatası PvP Savaşlarını Berbat Etti

New World

İyi haber şu ki, böyle bir oyuncu tuzağa düşürülemez veya öldürülmez. Yine de çadırdan dışarı çıkabilir veya “sığınağı” terk etmek için /stuck komutunu yazabilir. Sadece uzun zaman alıyor ve saldırıyı önemli ölçüde geciktiriyor; Yani savaştaki etkinliğiniz azalmış oluyor. Rakiplerin çadırda mahsur kalan oyuncuları kolayca nakavt etmeye odaklanabilecekleri “küçük” gerçeği bir kenara bırakalım. Bunun parti savaşlarında ne kadar avantaj sağladığını tahmin etmek zor değil.

Ne yazık ki New World çadır hatasını rapor eden kullanıcı, istismarın nasıl çalıştığını gösteren bir video eklemedi, sadece oyuncuların kamp çıkışlarını daha iyi bir amaca layık bir ısrarla atladığını gösteren ekran görüntülerini ve videoları görebiliyoruz. Neyse ki, geliştiriciler bu açığı çok basit bir şekilde kaldırabilir. Savaş kamplarının yasaklı yer olarak işaretlenmesi yeterli. Oyun içlerine çadır kurmamıza imkan vermiyor. Bakalım bu sorun ne zaman düzelecek?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.