Neverwinter ve Star Trek Online’dan Foundry Sistemi Kaldırılıyor

Sevilen Foundry sistemi kaldırılıyor.

Cryptic Studios bugün bir duyuru yaptı ve sevilen MMORPG oyunları Neverwinter ile Star Trek Online’la ilgili yeni kararlarını açıkladı. Buna göre 11 Nisan 2019 tarihinden itibaren her iki oyunda da Foundry System yer almayacak. Peki Foundry sistemi neydi ve neden kaldırılıyor?

Bilmeyenler için Foundry sisteminin ne olduğunu açıklayalım. Bu özellikle birlikte oyuncular her iki MMORPG oyununda da kendi zindanlarını ve hikayelerini yaratabiliyorlardı. Açıkçası benim de en sevdiğim özelliklerden birisiydi ve oldukça kendine özgüydü. Fakat görünüşe göre Cryptic Studios artık bunu gerekli görmüyor ve yeteri kadar kaynak ayıramıyor.

Foundry sistemi geçmişte kalan bir özellik ve firmanın kaynakları buna yetersiz kalıyor. Söylenenlere göre şu anda Cryptic’de çalışan insanların büyük bir kısmı Foundry sistemini nasıl güncel tutacağını bilmiyor ve orijinal programcıların da çoğunluğu firmadan ayrıldı. Dolayısıyla bu tip MMO oyunlarında güncel kalmak da önemli.

Konuya dair yapımcı firma da açıklama yaparken, hedeflerinin hem mevcut, hem de gelecekteki oyunlar için üst düzey içerik üretmek olduğunu ifade etti. Bu sebeple de artık Foundry’e vakit ayıramayacaklar.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol