Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix, Star Wars ve Harry Potter Markası Oluşturacak

Birçok kullanıcıya sahip eğlence platformu Netflix, Star Wars ve Harry Potter için yeni markalar yaratmayı hedefliyor. Şimdilik çalışmaların detayları bilinmiyor.

Netflix, popüler kültür filmleri Star Wars ve Harry Potter için yeni marka yaratma planlarını özetledi. Reuters tarafından yayınlanan bir raporda şirketin başkan yardımcısı Matthew Thunell; film, televizyon, oyun ve tüketici ürünleri arasında geçiş yapan markalar yaratmayı hedeflediğini belirtti. Star Wars ya da Harry Potter versiyonumuzu oluşturmak için çalışıyoruz diyen Thunell, yine de bunu başarmak için uzun zamana ihtiyacımız var dedi.

Netflix, çapraz medya desteğine rağmen galaksiyi ve büyücüler dünyasını tamamen kopyalamayacak. Şirket uyarlama çalışmaları için kitap okuma amacıyla çalışanlar tuttu. Ayrıca bir video oyunu grubu da oluşturuldu. Ayrıca hikayenin en başından başlamak gerektiğini savunan başkan yardımcısı, yapımları Stranger Things mitolojisine benzetti. Animasyonlar, diziler ve hatta animeler bile bu markanın içerisinde yer alabilir.

Netflix’in Hisseleri Bu Yıl Yüzde 70 Düştü

Netflix

Netflix’in marka girişimi, abone kayıpları ve işçi çıkarma durumlarından sonra hemen gün yüzüne çıktı. Geçmiş sürede asla gerçekleşmeyeceğini belirttikleri düşük maliyetli ve reklamlı bir sürüm ise gelişme aşamasında. Şirketin bu yıl 3 milyon abone kaybettiği ve hisselerinin yüzde 70 düştüğü söyleniyor. Netflix’in mevcut ortaklarından bazıları, film ve televizyon grupları arasında işbirliği eksikliği gördüklerini belirtti.

Ortaklara göre hit bir dizinin devamı, sevilen yapımların yan ürünleri ya da dizilerin film uyarlamaları yeteri kadar yapılmıyor. Eğlence araştırma şirketi Parrot Analytics’in strateji direktörü Julia Alexander, hizmetin marka oluşturma konusunda asırlık Hollywood rakiplerine göre çok daha az deneyime sahip olduğunu belirtti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.