Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix, Reklamlı ve Ucuz Abonelik Planını Doğruladı

Netflix'in üst düzey ismi Ted Sarandos, reklamlı ve ucuz abonelik planının yolda olduğunu doğruladı.

CEO Reed Hastings’in Netflix’in reklamlarla hizmetinden ödün vermek zorunda olmadığına dair güçlü inancına rağmen, yayın devinin yakında reklam destekli bir abonelik katmanı başlatacağı uzun zamandır gündemdeydi. Şimdiye kadar resmi açıklama yoktu ancak Co-CEO Ted Sarandos söylentileri doğruladı ve şirketin yakında yeni müşteriler çekmek için reklamlarla daha uygun fiyatlı bir abonelik planı sunacağını söyledi.

The Hollywood Reporter‘a göre Co-CEO Ted Sarandos, “Daha düşük bir fiyat istiyorum ve bunun için reklamlara razıyım diyen kişileri de hedefliyoruz“ ifadelerini kullandı. Netflix’teki reklamlarla ilgili haberler sizi endişelendiriyorsa, yayın hizmetinin reklamları herkese açmayacağını hatırlatalım. Reklamları, yalnızca yakında piyasaya sürülecek olan ucuz abonelik planını seçen kullanıcılar görecek.

Netflix Son 10 Yılda İlk Kez Abone Kaybetti

Netflix

Daha premium bir abonelik katmanındaysanız, Netflix’teki reklamlara katlanmak zorunda kalmayacaksınız. Sarandos, reklam destekli katmanı onaylamanın yanı sıra, yayın hizmetinin şu anda yeni katman için potansiyel reklam satış ortaklarıyla görüşmelerde olduğunu açıkladı. Ne yazık ki, şirket henüz reklam destekli katman için kesin bir yayın zaman çizelgesi açıklamadı.

Önceki raporlar, bu yılın sonuna kadar inebileceğini gösteriyordu ancak bekleyip işlerin nasıl gelişeceğini görmemiz gerekecek. Farkında olmayanlar için, Netflix kısa süre önce on yıl içinde ilk kez abone tabanında bir düşüş bildirdi. Şirket, yalnızca Q1 2022’de yaklaşık 200.000 kullanıcısını kaybetti ve yeni reklam destekli katman, platforma yeni aboneler getirme çabasının bir parçası.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.