Netflix’in League of Legends Animasyon Dizisi Arcane 6 Kasım’da Geliyor

Netflix'in League of Legends evrenine dayanan yeni animasyon dizisi Arkane, 6 Kasım'da yayınlanacak. İşte heyecanla beklenen seri hakkındaki bilgiler.

Çevrimiçi yayın platformu Netflix, merakla beklenen League of Legends animasyon dizisi Arcane‘in çıkış tarihini açıkladı. İkonik MOBA oyununun arkasındaki stüdyo Riot Games ile ortaklaşa geliştirilen LoL dizisi, 6 Kasım‘da tüm dünya ile aynı anda Netflix Türkiye‘de yayınlanacak.

Son dönemde çok sayıda oyun uyarlamasına imza atan streaming yayın servisi, League of Legends animasyon dizisi ile çeşitliliğini daha da artıracak. LoL dizi uyarlaması Arcane, Runeterra evreninde geçiyor. Seride, efsanevi MOBA evrenindeki bazı karakterlerin köken hikayelerine tanıklık edeceğiz.

League of Legends Animasyon Dizisi, Runeterra Evreninde Geçiyor

lol dizi arcane

En ünlü LoL karakterlerinden Vi‘yi, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ına aday gösterilen Hailee Steinfeld seslendiriyor. Dizide ayrıca Jinx, Jayce, Caitlyn, Viktor, Silco, Mel ve Vande gibi diğer ünlü şampiyonlar da yer alıyor.

Warcraft III için özel bir harita olan Defence of the Ancients‘tan esinlenerek geliştirilen League of Legends, Riot Games tarafından Ekim 2009’da piyasaya sürüldü. O zamandan bu yana ücretsiz olarak oynanan oyun, satın alınabilir karakter özelleştirmeleri yoluyla her yıl milyonlarca dolar gelir elde ediyor. League of Legends aynı zamanda espor ekosistemindeki en popüler oyunların da başında geliyor.

LoL Dizisi Arcane Fragmanı

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol