Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Peaky Blinders Benzeri Netflix Çete Filmleri – 2023

Peaky Blinders özlemenizi giderecek ve Netflix'te yer alan en iyi çete filmlerini bir araya getirdik.

Netflix çete filmleri listemizde Peaky Blinders’ın boşluğunu dolduracak birçok yapıma yer verdik. Belki de en çok konuşulan dizi olmasa da, Peaky Blinders’ın çok büyük ve sadık bir hayran kitlesi olduğunu biliyoruz. İngiltere’de 1920’li yıllardageçen dizi, Thomas Shelby liderliğindeki bir suç ailesini konu alıyor. Aile, daha fazla güç kazanmaya çalışırken yetkililerle ve rakip çetelerle çatışıyor.

Dizi, COVID-19 salgını nedeniyle ertelenmek zorunda kaldığında altıncı sezonunun çekimlerinin ortasındaydı ancak nihayet dizi son sezonuyla final yapabildi. Listemizdeki suç filmleri genellikle şiddeti ve gangsterleri Peaky Blinders’ın her hayranını memnun edecek şekilde ele aldığı için, mutlaka kendinize uygun bir yapım bulacaksınız. Seçtiğimiz yapımların tümü Netflix‘te Türkçe dublaj ve altyazı seçeneğiyle mevcut.

Netflix Çete Filmleri Listesi – 2023

1- İrlandalı (The Irishman)

Netflix Çete Filmleri - 2023

Martin Scorsese’nin büyük ilgi gören The Irishman isimli 3 saatlik filmde tetikçi Frank Sheeran, Bufalino suç ailesinin sadık bir üyesi olarak sakladığı sırları anımsıyor. Uzun süresi ile adeta 3 dizi bölümü yapılabilecek film, efsane kadrosuyla sizi ekrana kilitleyecek.

2- Baba (The Godfather)

Netflix Çete Filmleri - 2023

Netflix çete filmleri listemizin en yaşlı ancak en kaliteli filmi olan The Godfather, New York’ta güçlü bir mafya babasının savaş kahramanı olan en küçük oğlu Michael Corleone’nin, babasının suikasta hedef olmasının ardından aile işine girmesini konu alıyor. Hala izlemeyen varsa, mafya filmlerinin atası diyebilirim.

3- Köstebek (The Departed)

Netflix Çete Filmleri - 2023

Bostonlı iki çaylak polis gizli kimliklere bürünüyor. Biri, İrlanda mafyasının karizmatik patronunun çetesine sızarken diğeri de kendi teşkilatına ihanet ediyor ve bu suç filminin en heyecanlı anları başlıyor. The Departed, gerçekten Peaky Blinders benzeri güzel bir yapım.

4- Amerikan Gangsteri (American Gangster)

Netflix Çete Filmleri - 2023

Güçlenen bir uyuşturucu baronunun, dürüst bir dedektif ve ölümcül düşmanlarla karşı karşıya gelmesi, 1970’lerin Harlemi’nde hırs ve yozlaşma dolu bir mücadeleyi tetikliyor. Bu filmde, Peaky Blinders gibi bir dönem havası yakalandığını rahatlıkla söyleyebilirim.

5- Gölgeler Kralı (Le Roi des Ombres)

Netflix Çete Filmleri - 2023

İki üvey kardeş, kendilerini babalarının ölümünün ardından kendilerini trajik sonuçlara yol açacak bir anlaşmazlığın karşıt taraflarında buluyor. Yönetmen Marc Fouchard’ın bir Mali efsanesinden ilham alan bu çağdaş uyarlamasında Kaaris ve Alassane Diong rol alıyor.

6- Centilmen (The Gentlemen)

Netflix Çete Filmleri - 2023

İngiltere’de kurduğu kenevir imparatorluğunu satmak için harekete geçen Amerikalı bir uyuşturucu baronu her türlü hile hurda ve entrikayla işini yoluna koymaya çalışıyor. The Gentlemen, 2020 yılında yayınlandığı için Netflix çete filmleri listemizin en yeni filmlerden.

7- Kapışma (Snatch)

Netflix Çete Filmleri - 2023

Kumarbaz bir çetecinin 84 karatlık bir mücevherle Londra’ya gelmesinin ardından iki boks menajeri istemeden bir elmas soygununa karışıyor. Keyifli bir suç filmi olan Kapışma, Netflix‘te yer alan en keyifli suç filmlerinden birisi.

8- Ucuz Roman (Pulp Fiction)

Netflix Çete Filmleri - 2023

Godfather kadar olmasa da, oldukça popüler ve kaliteli olan bu özgün suç filmi; bir tetikçinin, onun felsefi konuşmayı seven partnerinin ve gözden düşmüş bir boksörün hikâyelerini bir araya getiriyor. Gerçekten hayatta herkesin en az bir kere izlemesi gereken bir gangster filmi.

9- Yakuza ve Ailesi (Yakuza and the Family)

Netflix Çete Filmleri - 2023

Netflix çete filmleri listemizde Japon filmi görmeyi beklemiyordunuz değil mi? Ancak biliyorsunuz ki dünyanın en ünlü çetelerinden birisi de Yakuza’dır. Küçük yaşta yakuzaya katılan Kenji, eski kafalı patronuna sadakat yemini ediyor ancak dünya değişirken ailesinin kurallarına bağlı kalmak o kadar kolay olmuyor. Peaky Blinders benzeri bir aile teması bu filmin ana odak noktası.

10- Silah Şehri (Gun City)

Netflix Çete Filmleri - 2023

Peaky Blinders ile aynı dönemde geçen bu filmde Barsolana’ya gidiyoruz. Dönemin Barselonası’nda, anarşistlerle polis arasındaki gerilim sürerken bir polis, iç savaş çıkarabilecek nitelikteki silahları kimin çaldığını öğrenmek için ikili oynuyor. Bu aksiyon dolu suç filminde gözlerinizi bir an bile olsun ekrandan ayıramayacağınızın garantisini veriyorum.

İçerisinde birbirinden aksiyonlu yapımlar bulunan Netflix çete filmleri listemizin sonuna geldik. Ayrıca adrenalinin tavan yaptığı en iyi hapishaneden kaçış filmleri ile suç temasına ara vermeden bir de işin hapishane boyutuna göz atabilirsiniz. Son olarak Netflix’teki en iyi orta çağ filmleri listemiz ile daha eski çağlarda geçen dönem filmlerine de göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.