Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

NetEase Games, SkyBox Labs’ı Satın Aldı

SkyBox bağımsız kalmaya devam edecek ve "PC ve konsol alanında yaratıcı fırsatları takip etmeye ve oyunları birlikte geliştirmeye" devam edecek.

NetEase Games, Halo Infinite, Minecraft ve Age of Empires üzerindeki çalışmalarıyla tanınan SkyBox Labs’ı satın aldığını duyurdu. Satın alınan stüdyo, “PC ve konsol alanında yaratıcı fırsatları takip etmek ve oyunları birlikte geliştirmek” için mevcut ve yeni ortaklarla bağımsız olarak çalışmaya devam edecek.

SkyBox Labs‘ın kurucu ortağı Shyang Kong, “Son on yılda Halo Infinite, Minecraft ve Fallout 76 gibi sevilen oyunlar üzerinde çalışmaktan zevk aldık ve gelecekteki ortaklar ve dünyanın dört bir yanındaki en büyük oyun stüdyolarından bazıları için daha fazla AAA oyunu birlikte geliştirmek bir için harika.” ifadeleri ile satın alımı kutladı.

NetEase Games Satın Alımları Hızlandırdı

NetEase

SkyBox Labs, oyun geliştirme, üretim kalite güvencesi, tasarım, sanat ve daha pek çok alanda personeli elinde tutacak ve yeni çalışanlar işe alacak. NetEase, aynı kalite seviyesini korurken “daha hızlı ölçek” elde etmesi için kaynaklar ve “yürütme yetenekleri” sağlayarak onu destekleyecek. Söylenenler doğru ise, stüdyo bağımsız kalacak.

SkyBox’ın satın alınması, NetEase’in Quantic Dream (Detroit: Become Human, Star Wars Eclipse) ve Grasshopper Manufacture (No More Heroes) gibi şirketlere katıldığı en son satın alma işlemi oldu. Ayrıca, yeni bir AAA karanlık fantezi RPG üzerinde çalışan eski CD Projekt RED geliştiricilerinin stüdyosu olan Rebel Wolves‘a yatırım yaptı. Ayrıca Yakuza serisinin yaratıcısı Toshihiro Nagoishi’nin sorumlu olduğu Nagoshi Studio’nun kuruluşu da mevcut.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.