NBA 2K18 İle NBA Live 18’in Grafikleri PlayStation 4 Pro Üzerinde Karşılaştırıldı

En popüler iki basketbol oyunu serisinin sıradaki oyunları, grafik açısından karşılaştırıldı. PlayStation 4 Pro üzerinde gerçekleşen karşılaştırmada, karakter tasarımlarının detaylarını görmek mümkün.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Visual Concepts tarafından geliştirilen NBA 2K18 ve Electronic Arts tarafından geliştirilen NBA Live 18, oyun dünyasının en popüler iki basketbol oyunu diyebiliriz. Hal böyle olunca da serinin ilk günlerinden bu yana uzanan soluksuz bir rekabet de baş gösteriyor. Basketbol tutkunlarının ve özellikle spor oyunlarını seven oyuncuların büyük bir keyifle oynadıkları seriler, her nesilde karşılaştırılmaya tabi tutuluyor. Bu sefer gelen videoda, iki oyunun PlayStation 4 Pro üzerinde kaydedilmiş görsellerinin karşılaştırmasını görme şansı yakalıyoruz. Özellikle karakter tasarımındaki detaylara odaklanan karşılaştırma videosu, oyunların nasıl görüneceğini de ortaya koyuyor.

Her iki oyun da henüz piyasaya çıkmadı. Ancak şimdiden yabancı basının ve yayıncıların eline dağıtılan kopyalar üzerinden oyunların sunulmayan detaylarını görme şansı yakalıyoruz.

Karşılaştırmada hareketli içerikler bulunmuyor. Sadece karakterlerin oyun esnasında çekilmiş görsellerine ait detayları görme şansımız var. Ancak 4K çözünürlüklü olarak kaydedilmiş videonun, oyunların nasıl görüneceğine dair sağlam ipuçları verdiğini söyleyebiliriz.

2K, detaylara gösterdiği özen sayesinde bir adım daha öne çıkıyor diyebiliriz. Karakterin alnındaki ve omuzlarındaki ter damlalarını yakın plan olarak ekrana getirdiklerinde, grafik açısından aradaki farkı anlamak biraz daha kolay oluyor. Son kararı ise aşağıdaki video eşliğinde okurlara bırakıyoruz. Her iki oyunun da henüz piyasaya sürülmediklerini ve rafa çıkmış versiyonlarını görmediğimizi hatırlatmakta fayda var.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol