Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Myst’in Devamı Riven Remake Duyuruldu: Üç Boyutlu Olacak

Myst'in devam oyunu, modern platformlar için sıfırdan yapılan yeni bir oyun olarak yayınlanacak.

Macera oyunu klasiği Myst‘in devamı olan Riven, Cyan’ın (Obduction’ın yapımcısı) ellerinde yeniden yapılacak. Platformlar ve bir yayın penceresi onaylanmamış olsa da, edindiğimiz bilgiler kadar kısıtlı olan bir tanıtım fragmanı da yayınlandı. Tanıtım fragmanı diyoruz ancak fragmanda yalnızca bir logo görüyoruz.

Geliştirici ayrıca, klasik macera oyununun temelden modern bir versiyonu olduğunu doğrulayan bir SSS yayınladı. Oyun, oyuncuların üç boyutlu ortamları tamamen kendilerinin keşfedebileceği ortamlar ile yeniden yapılacak. Eski sistem gibi Point&Click yapısı bir kenara bırakılacak. Oyun ile ilgili yeni bilgiler ise “daha ​​sonraki bir tarihte” duyurulacak.

Riven Remake Sıfırdan Yapılacak

Riven

Ayrıca, orijinal Riven’a sahipseniz, yeniden yapılan oyunun ücretsiz bir kopyasını almayacaksınız. Bu yeni Riven bir güncelleme veya yükseltme değil. Önemli miktarda kaynak yatırımı gerektiren ve gerektirmeye devam edecek baştan sona modern bir yeniden yapım olacak. Daha fazla ayrıntı verilmedi ancak yeniden yapılan oyun görünüşe göre birkaç yıl daha geliştirilme aşamasında olacak.

İlk olarak 1997’de PC ve PlayStation One için piyasaya sürülen Riven, estetiği ve bulmacaları nedeniyle büyük beğeni topladı. Lansman yılının en çok satan oyunuydu ve 2001 yılına kadar 4.5 milyon kopya sattı ki bu o dönem için azımsanmayacak kadar sağlam bir satış başarısı diyebiliriz. Önümüzdeki aylarda yeniden yapılan oyun hakkında daha fazla ayrıntı için bizi takip etmeye devam edin!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.