Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Efsanevi Türk Dizisi Muhteşem Yüzyıl Oyun Oldu!

Türk televizyon tarihinin en iyi dizileri arasında yer alan Muhteşem Yüzyıl, The Sandbox Metaverse’te oyun olarak yeniden hayat buldu.

2011 yılından 2014 yılına kadar evlerimize konuk olan efsanevi Türk dizisi Muhteşem Yüzyıl, aradan geçen 10 yıla rağmen halen dünyanın dört bir yanında da milyonlarca izleyici çekmeye devam ediyor. 140’tan fazla ülkede yayımlanarak 500 milyondan fazla kişiye ulaşan efsanevi yapım, The Sandbox Metaverse’te oyun olarak yeniden hayat buldu.

Yapımını Tims Productions’ın, yapımcılığını ise Timur Savcı’nın gerçekleştirdiği Muhteşem Yüzyıl oyunu 16 Nisan’da erişime açıldı. Dünyada en çok izlenen Türk dizisi olan ve yayımlandığı günden bu yana pek çok rekora imza atan dizinin tarihi atmosferi, oyun uyarlaması sayesinde isteyen herkesin deneyimine sunulacak.

Muhteşem Yüzyıl Oyunu Sandbox Metaverse’te

Muhteşem Yüzyıl oyunu, dizinin hayranlarının yanı sıra tarih ve strateji oyunlarına ilgi duyan geniş bir kitleyi de hedefliyor. Bu deneyimde oyuncular kendi imparatorluklarını kurabilecekken, dizinin efsane karakterleri Hürrem Sultan ve Sultan Süleyman’ın avatarları ile diplomasi yürütecek, ordular yönetecek ve imparatorluğun geleceğini belirleyebilecekler.

muhteşem yüzyıl oyun

Temmuz 2023’te Paris’te düzenlenen global lansmanla duyurulan bu iş birliği sayesinde Muhteşem Yüzyıl; The Sandbox Metaverse‘e giren ilk Türk dizisi unvanını kazanırken, The Walking Dead’den sonra ise bu evrene dahil olan ikinci global dizi oldu. Bu iş birliği kapsamında Muhteşem Yüzyıl’ın tarihi atmosferi Sandbox Metavarse’te yeniden can bularak ikonik karakterleri birer avatara dönüştürüldü.

Konuya dair açıklamlarda bulunan Muhteşem Yüzyıl’ın yapımcısı Timur Savcı “Yayımlandığı günden bu yana kırdığı rekorlar ve imza attığı ilklerle uluslararası televizyonculuğun mihenk taşlarından biri olan Muhteşem Yüzyıl ekibi olarak bu yeni ve heyecan verici macerada The Sandbox ekibiyle iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu anlaşmayla bir yandan eğlence dünyasına yenilikçi yaklaşımımızı sürdürürken, diğer yandan değerli mirasımız olan tarihimizi yeni nesillerle buluşturacak bir köprü inşa edeceğimiz için heyecanlıyız” şeklinde konuştu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.