Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

MotoGP 22 İnceleme

MotoGP 22, sporun özünü yakalamak için çeşitli yarış modlarının yanı sıra muazzam bir hız duygusuna sahip çarpıcı bir motosiklet yarış simülasyonu.

MotoGP 22‘yi inceliyoruz. Motosiklet yarış oyunları söz konusu olduğunda, Milestone en deneyimli geliştirici. Stüdyo, yıllar boyunca Superbike’tan MXGP 2020’de görüldüğü gibi Motorcross’a kadar önemli motosiklet yarış kategorilerinin çoğunda oyunlar yarattı. Milestone’un tacındaki mücevher, önde gelen Grand Prix motosiklet yarış sınıfı MotoGP serisi ve MotoGP 22 de bunların en yenisi.

MotoGP 22, tüm güncel takımlar ve sürücü kadrolarıyla birlikte 2022’nin MotoGP yarışlarının resmi sezonunu oyuna dahil etti. MotoGP’nin yanı sıra, oyuncular MotoGP 2 ve MotoGP 3’teki genç formüllerini deneyebilir ve ayrıca 2009 Sezonu oyun modu aracılığıyla MotoGP tarihinden klasik bir sezona göz atabilirler. Bu yapım zaten oyunun demosunda gösterilen yapıda zaten güçlü görünüyordu ve neyse ki bu kalite, tam sürümde de kendisini belli ediyor.

MotoGP 22 İnceleme: İsteyene Zor İsteyene Kolay

MotoGP 22
MotoGP 22 yeni başlayanlara acımasız değil.

MotoGP 22 gibi bir yarış oyunu, etkileşim yoluyla spor hissini taklit etme yeteneğini başarırsa olmuş demektir ve Milestone’un burada gerçekten üstün olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kısmen sürücünün savunmasızlığı sayesinde, motosiklet yarışı hissini yakalamak zor, belki de araba yarışından daha zor ama neyse ki bu oyun bu konuda gerçekten başarılı bir iş çıkarmış.

Oyuncunun virajlarda yuvarlanması ve yol yarışlarına özgü bir hareket akışkanlığı kazanması gerektiğinden bireysel yarışlar inanılmaz keyifli ve oyunun hız duygusu mükemmel.

Bu, Milestone’un yıllar içinde güçlü bir bilgi birikimine sahip olduğu, Ride 4 gibi benzersiz entelektüel özellikleriyle sergilendiği bir oyun ancak burada MotoGP’nin bir spor olarak tonuna çok uyan rafine bir yarış duygusu mevcut diyebilirim. MotoGP 22 isterseniz çok zor, isterseniz çok kolay. F1 2022 kadar özelleştirilebilir değil, ancak yine de farklı kitlelere hitap edecek kadar yenilik söz konusu.

MotoGP 22 İnceleme: Nihayet Bölünmüş Ekran Keyfi

MotoGP 22
MotoGP 22’de birçok farklı oyun modu mevcut.

MotoGP 22‘nin farklı yarış modlarının sayısı da oyunculara eğlenebilecekleri bir sürü şey sunuyor. MotoGP sezonu ve genç yarışçılar serisi, mevcut sürücü ve takımlara gerçekçi bir bakış açısı getirenler için kullanışlıyken, yukarıda bahsettiğimiz 2009 Sezonu oyun modu, oyuncuyu son yıllardaki en iyi MotoGP sezonlarından birinin Smash Hits’ine götürüyor ve özellikle gerçek dünya görüntülerini oyun içi yarışlarla birleştirme konusunda çok başarılı.

Bu arada, bu yılki oyunda mevcut olan bölünmüş ekran işlevi, oyunculara aksiyona dahil olan bir kardeş veya ev arkadaşı bulma şansı veriyor ve bu her oyunda keşke olsa dediğim harika bir özellik.

Gelelim asıl kısma. Tek oyunculular için en önemli mod tabii ki MotoGP 22 kariyer kısmı. Bu mod, oyuncuyu MotoGP 3’ten Grand Prix yarışlarının en üst derecesine taşıyor ve tüm kapsamlı bölümlerini oynamak gerçek bir zevk. Özellikle yeni oyuncular için biraz göz korkutucu bir süreç olabilir, bu nedenle Milestone’un yarış temelleri için sahip olduğu ayrıntılı eğitim, seriye yeni başlayanların es geçmemesi gereken bir kısım diyebilirim.

MotoGP 22 İnceleme Sonucu

MotoGP 22
MotoGP 22, uygun fiyatıyla tatmin edici bir yarış simülasyonu.

Yine de MotoGP 22 mükemmel değil ve hayranların gerçekten deneyime dalmasını engelleyebilecek birkaç eksik mevcut. Seriye yeni başlayanlar için, YZ bazen biraz sıkıntılı ve bu, sürücülerin çarpışmalardan kaçınmayı tamamen reddettiği bazı mizahi anlara yol açsa da, oyuncuyu anlık da olsa gerçekçiliğin dışına itiyor.

Bu arada, MotoGP oyunlarını her yıl satın alanlar MotoGP 21’den geçiş yapmak isteyecek kadar yeterli içerik bulamayabilir ancak geçen yılki oyunu oynamamış olanlar veya sporun büyük hayranları için bu oyunda sevecek bolca yenilik mevcut.

Bu nedenle MotoGP 2022, bir seri olarak MotoGP hissini gerçekten yakalayan çok güçlü bir yarış oyunu. Mükemmel olmamasına ve daha büyük bir bütçeyle çıkış yapan devasa AAA yarış oyunlarına kıyasla inanılmaz gözükmese de, dakikaların hatta saniyelerin önemli olduğu yarışlar gerçekten harika ve ufak sorunları bir kenara bırakırsak oyunun pozitif kısmı çok daha ağır basıyor.

Ayrıca günümüz oyunlarının fiyatına kıyasla Steam‘de 199 TL’den satılan bu oyun, yarış ve motosiklet tutkunları için fiyatının hakkını veriyor. Şöyle bir bakayım diyenler ise indirim beklemeyi düşünebilir.

İnceleme Özeti

MotoGP 22 İnceleme

MotoGP 22, sporun özünü yakalamak için çeşitli yarış modlarının yanı sıra muazzam bir hız duygusuna sahip çarpıcı bir motosiklet yarış simülasyonu.
8.1
Mükemmel

İçeriği Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yılı aşkın bir süredir Turkmmo'da içerik üretiyor.

Ayrıca Okuyabilirsiniz

0

  Cevap Yazın

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Gameplay
  Graphics
  Longevity
  Thanks for submitting your rating!
  Please give a rating.

  Yorum gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!