Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Modern Warfare 2’den Xbox ve PC İçin İlginç Kısıtlama

Xbox ve PC'deki Call of Duty Modern Warfare 2 oyuncularının, cross play'i (çapraz oyun) devre dışı bırakma seçeneğine sahip olmadıkları ortaya çıktı.

Heyecanla beklenen Call of Duty Modern Warfare 2, bugün itibarıyla tüm platformlar için resmi çıkışını gerçekleştirdi. Steam‘de 1.099 liraya satılan oyunu ön sipariş eden kullanıcılar, hikaye modunu 21 Ekim’den bu yana deneyimleyebiliyorlardı. Efsane serinin yeni halkası, artık herkesin erişimine açılmış durumda.

Modern Warfare 2, son çıkan Call of Duty oyunlarının çoğunda olduğu gibi tüm platformlar için çok oyunculu çapraz oyun ve çapraz ilerleme desteği sunuyor. Söz konusu özelik, farklı platformlardaki oyuncuların birlikte takım oluşturmalarına ve birbirlerine karşı mücadele etmelerine imkan tanıyor. Bununla birlikte bazı oyuncular, şu ya da bu nedenle yalnızca kendi platformlarındaki kişilerle oynamayı tercih edebiliyor.

Modern Warfare 2’de Çapraz Oyun Kapatılamıyor

modern warfare cross play

PC’de oynadığınızı varsayalım. Yalnızca bilgisayardaki rakiplerinizle eşleşmek istediğinizde yapmanız gereken tek şey cross play özelliğini devre dışı bırakmaktır. Fakat bu seçeneğin şu anda yalnızca PlayStation’a mevcut olduğu ortaya çıktı. Ne Xbox ne de PC oyuncularının Modern Warfare 2‘de çapraz oyunu kapatma şansları yok.

Activision, bu ayarı yalnızca PS4 ve PS5 platformlarında sınırlı tutmuş durumda. Genellikle oyunun Hesap ve Ağ ayarları altında bulunan özellik, geçmiş yıllardaki Call of Duty oyunlarında tüm platformlar için sunulurken, bu kez farklı bir yol izlenmiş gibi görünüyor.

Öte yandan bu durumun bir hatadan kaynaklı olma veya lansman sonrası yaşanabilecek sunucu şişmelerini engellemek için yapılma ihtimali de var. Konsol oyuncuları, fare ve klavyeyi önemli bir avantaj olarak gördükleri için bilgisayardaki kullanıcılarla eşleşmekten kaçınabiliyorlar.

Tabii, olası bir hile probleminden kaçınmak için de cross play kapatılabilir. Sebebi ne olursa olsun, çapraz oynamayı kapatmak isteyen Xbox oyuncularının bunu konsollarının sistem ayarları aracılığıyla yapmaları gerekecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. Emre

    Xbox’ ın kendi ayarlarından kapatılabiliyor X play.

    0
    0
    Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.