Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Modern Warfare 2 Adeta Para Basıyor!

Activision ve Infinity Ward'ın en yeni nişancı oyunu satış rekorları kırmaya devam ediyor ve bugüne kadarki en hızlı satan Call of Duty oyunu oluyor.

Modern Warfare 2 bir rekora daha imza attı. Call of Duty, 2021’de Vanguard’ın mükemmel olmayan performansıyla kapalı bir yıl geçirdi ancak bu yılki oyun ile işler tamamen tersine döndü. Çıkışından sonraki üç gün içinde 800 milyon doların üzerinde gelir elde eden oyun, bugün önemli bir rekora daha imza attı.

Call of Duty: Modern Warfare 2, lansmanından sadece 10 gün sonra 1 milyar dolar geliri aştı. Bu, oyunu aynı dönüm noktasına ulaşması 15 gün süren 2012’deki Call of Duty: Black Ops 2’yi geride bırakarak bugüne kadarki en hızlı satan Call of Duty oyunu haline getirdi. Böylelikle, yılların eskitemediği popüler FPS oyunu bir kez daha herkese ‘yıkılmadım ayaktayım’ dedi.

Modern Warfare 2 Activision’ın Yüzünü Güldürdü

Modern Warfare 2

Serinin son oyunu, piyasaya sürülmesinden bu yana tüm dünyadaki oyuncular tarafından 200 milyon saatin üzerinde oynandı ve tüm platformlarda şimdiden bir milyardan fazla çok oyunculu maç oynandı.

Call of Duty Genel Müdürü Johanna Faries, “Modern Warfare 2’yi yönlendiren inanılmaz ivme, Call of Duty topluluğunun enerjisinin ve tutkusunun doğrudan bir yansıması oldu. Warzone 2’nin gelecek hafta lansmanı için eşi görülmemiş düzeyde bir destek beklerken, dünyanın en iyi oyuncu topluluğu için tekrar sunmak için motive oluyoruz.ifadelerini kullandı.

Daha önce bir açıklama daha yapan Johanna Faries, Modern Warfare 2’nin serinin bugüne kadarki en büyük PlayStation Store lansmanından keyif aldığı da duyurulmuştu. Oyun, PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One ve PC‘de mevcut. Yeni çok oyunculu mod DMZ ve Call of Duty: Warzone 2 de bu hafta detaylı olarak tanıtılacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.