Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

MIUI 13 Çıkış Tarihi Belli Oldu! İşte Tarih

Xiaomi, en son mobil işletim sistemi arayüzü MIUI 13'ün lansman tarihini ve saatini Weibo üzerinden onayladı.

Daha önce beklendiği gibi, MIUI 13 çıkış tarihi nihayet bugün Weibo aracılığıyla belli oldu. 28 Aralık’ta Çin’de gerçekleşecek bir Xiaomi etkinliğinde piyasaya sürülecek. Arayüz için promosyon materyali, MIUI 12.5 Enhanced Edition üzerinde uygulama geliştirme konusunda bazı büyük iddiaları ortaya çıkardı.

MIUI 13, Xiaomi tarafından 28 Aralık Salı günü Çin saatiyle 19:30’da yani ülkemizde de 14.30’da resmi olarak piyasaya sürülecek. Android arayüzünün uzun zamandır o gün piyasaya sürülmesi bekleniyordu çünkü popüler Çinli şirket için büyük bir ürün lansmanı etkinliğiyle düzgün şekilde bağlantılı. Örneğin, yakında çıkacak olan Xiaomi 12 serisinin kutudan çıktığı haliyle son arayüz ile beraber çalışması bekleniyor.

MIUI 13 28 Aralık’ta Çıkacak!

Miui 13

MIUI 13 gelecek telefonlara, MIUI 12.5 Enhanced Edition’a göre gelişmiş uygulama verimliliği vaadinde bulundu. Son çıkacak arayüz deneyimi, birçok kullanıcının önemli sistem uygulamaları için yüzde 20 ila yüzde 26 daha fazla uygulama “akıcılığının” keyfini çıkarmasını sağlarken, üçüncü taraf uygulamalar MIUI 12.5 üzerinde ölçülenlere göre yüzde 15 ila yüzde 52 gibi etkileyici bir hızla akıllı telefonlar çalışacaktır.

Xiaomi, birçok akıllı telefonunun sadece Çin ROM varyantları için bile, MIUI arayüzünün her yinelemesinde önemli performans, RAM yönetimi ve pil ömrü iyileştirmeleri getirme eğilimindedir. Son gelecek olan arayüz belirli cihazlarda Android 11 ya da 12’de desteklenecek ve yeni widget’lar, tweaked simgeler ayrıca güncelleştirilmiş uygulamalar bulunacaktır.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.