Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Minecraft’a RTX Karta İhtiyaç Duymayan Işın İzleme Geliyor!

Minecraft'ın güncellenen grafik motoru Render Dragon sayesinde, oyundaki ışıklandırmalar çağ atlayacak.

Minecraft, grafik açısından en zorlu oyun değil ancak çeşitli grafik modları veya ışın izleme ile bilgisayarı zorladığı da bir gerçek. Oyunun en son ön izleme yapısı, oyuna aydınlatma, ışın izleme ve gölgeler gibi belirli grafik seçeneklerini özelleştirmenize izin verecek bir dizi yeni araç ekledi. Tüm bunlar, oyunun Minecraft Bedrock Sürümü platformlarında bir dizi yeni özellik sunan Render Dragon adlı yeni grafik motoru sayesinde oldu.

Mojang tarafından “deneysel” olarak tanımlanan bu özellikler, içerik oluşturucuların eklenti geliştirme sırasında belirli özellikleri özelleştirmesine izin verecek. Bu özelliklerin inceliklerini öğrenmek istiyorsanız, Mojang duyuruyla birlikte bir blog gönderisinde bu özelliklerin teknik yönünü anlattı ancak burada sadece yeniliklerin bir özetini sizlere sunacağız.

Minecraft’ın Yeni Işıklandırma Özellikleri

Minecraft'a RTX Karta İhtiyaç Duymayan Işın İzleme Geliyor!

Bu yeni sürüm ile artık PBR malzemelerini, güneş ve aydan gelen birincil aydınlatmayı, gölgeleri, çiçeklenmeyi ve ton eşlemeyi özelleştirebileceksiniz. Daha da iyisi, tüm bunları bir RTX ekran kartına ihtiyaç duymadan yapabileceksiniz. Bu özelliklere göz atmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta olacağını belirtelim; en önemlisi, bu özellikler “şimdilik” yalnızca Windows, Xbox ve Android cihazlarda kullanılabilecek.

Ayrıca Mojang, bu özellikler için herhangi bir minimum gereksinim belirlemediğini vurguladı; yani optimizasyon çalışmaları devam ettiği için şimdilik biraz bilgisayarınızın gücüne güvenmeniz gerek. Yine Mojang, test süresinin sonunda yeni bir minimum sistem gereksinimleri açıklayacağını belirtti. Son olarak, tekrardan RTX ekran kartına ihtiyacınız olmayacağının altını çizelim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.