Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Minecraft Zırh Askısı Yapımı

Minecraft zırh askısı nedir, nasıl yapılır ve nasıl hareket ettirilir gibi tüm bilmeniz gereken soruları tek bir içerikte birleştirdik.

Minecraft zırh askısı yapımı en çok merak edilen konulardan bir tanesi çünkü bu oyunda oyuncularının yapmayı sevdiği şeylerden biri de kreasyonlarını ve koleksiyonlarını sergilemek. Evet, Minecraft’ta nasıl zırh askısı yapılacağını biliyorsanız, onu kendiniz gibi giydirebilirsiniz ve adeta bir klonunuzu yaratabilirsiniz.

En güzel zırhlarınızı ve öldürdüğünüz yaratık kafalarını bu zırh askısına giydirebilirsiniz. En iyi Minecraft sunucularından birindeyseniz, tarzınızı sergilemenin bir zırh standı yapmaktan daha iyi bir yolu yok. Dilerseniz bu kadar anlattıktan sonra Minecraft zırh askısı nasıl yapılır sorusunun cevabını verelim. Aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

Minecraft Zırh Askısı Yapımı – 2022

Minecraft Zırh Askısı

Rehberimizi, yaratılmasından kullanımına kadar zırh standının çeşitli yönlerini kapsayacak şekilde böldük. Bu nedenle, sizi en çok ilgilendiren unsurlara direkt olarak geçiş yapabilirsiniz.

Minecraft Zırh Askısı Ne İşe Yarar?

 • Zırh askısı ile zırh, yaratık başları ve elytra gibi eşyalarınızı sergileyebilirsiniz.
 • Doğru büyüler ile koruma ve güvenlik sistemleri için de kullanabilirsiniz.
 • Eşyaları doğrudan askıdan giyebildiğiniz için hızlı bir saklama seçeneği olarak da tercih edebilirsiniz.
 • Özel yaratık kafalarının yardımıyla, karakterler oluşturmak ve üssünüzü dekore etmek için zırh askısı kullanabilirsiniz.

Minecraft Zırh Askısı Nerede Bulunur?

Şanslıysanız, Tayga köylerinde doğal olarak üretilen zırh askıları bulabilirsiniz. Çoğu tayga köyünün açık hava cephaneliğinde genellikle iki zırh askısı görebilirsiniz. Sadece bu da değil, bu stantlar demir göğüs plakaları ve demir bir miğfer ile ortaya çıktığı için onları da yağmalayabilirsiniz. Sadece içinde zırh askısı olan o Tayga köyünü bulmanız gerek.

Minecraft Zırh Askısı Nasıl Yapılır?

Minecraft Zırh Askısı

Minecraft’ta zırh askısı yapmak için Altı tahta çubuk ve düz bir taş levha yeterli. Tüm malzemelere sahip olduğunuzda, bir zırh standı yapmak için bunları bir zanaat masasında birleştirmeniz yeterli.

Bunu yapmak için, önce üretim alanının ilk satırının her hücresine üç çubuk yerleştirmeniz gerek. Ardından, orta sıranın orta hücresine bir çubuk yerleştirin. Son olarak, pürüzsüz taş levhayı her iki tarafında birer çubukla alt sıranın orta hücresine yerleştirin. İşlem tamam! Minecraft’ta başarıyla bir zırh askısı hazırladınız. Zırh askısı hazır olduğunda, diğer bloklar gibi yerleştirebilirsiniz.

Minecraft zırh askısı ağır olduğu için yerçekiminden etkilenecek. Yani yaratıklar veya kum blokları gibi hafif olmadığı için sağlam bir blok üzerine yerleştirmelisiniz. Yoksa yerin altına kadar göçme ihtimali mevcut.

Minecraft Zırh Askısı Kol Yapımı

Minecraft Zırh Askısı

Ne yazık ki, zırh askısı Minecraft Java ve Bedrock sürümlerinde aynı şekilde çalışmıyor. Bu nedenle, fikirlerinizi buna göre planlamanız gerekecek. İki sürüm arasındaki temel farklar ise şunlar:

 • Bedrock sürümündeki zırh askıları, varsayılan olarak kollara sahip olacak. Oyuncular onlarla kolayca etkileşime girebilir ve hatta üzerlerinde çömelerek ve ikincil eylem tuşunu kullanarak zırh standının pozunu değiştirebilir.
 • Java sürümünde, zırh askılarının varsayılan olarak kolları yok. Bir oyuncu komutları kullanarak kollarıyla ayakta durabilir ancak o zaman bile çoğu poza erişemez. Zırh askısı kol yapımı için komut blokları kullanmanız gerek.
 • Son olarak, Bedrock sürümündeki tüm zırh askıları kılıç gibi eşyaları tutabilir ancak kolları olan özel zırh askıları oluşturmadığınız sürece Java sürümünde böyle bir seçenek yok.
 • Minecraft zırh askısı kol yapımı kodu: /summon minecraft:armor_stand ~ ~ ~ {ShowArms:1}

Minecraft Zırh Askısı Nasıl Hareket Ettirilir?

Minecraft Zırh Askısı

Zırh askılarının en önemli özelliklerinden biri de hareket edebilmeleridir. Minecraft Bedrock Edition’da bunu hareket ettirme tuşuna tıklayarak yapabilirsiniz. Şu anda 13 farklı poz mevcut.

Java Sürümü oyuncuları için zırh askılarının poz vermesini sağlamak o kadar da kolay değil. Bunun yerine, şimdilik komutları kullanmanız gerekecek. Minecraft zırh askısı komutları oluşturabileceğiniz ve Minecraft dünyanıza girme komutu verebileceğiniz bir araç mevcut.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.