Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Minecraft Gizli Kapı Yapımı (Üssünüze Girişleri Engelleyin)

Minecraft'ta özene bezene inşa ettiğiniz üssünüzü ve sahip olduğunuz eşyaları diğer oyunculardan korumak için sadece sizin bileceğiniz gizli bir geçit inşa edebilirsiniz. İşte Minecraft'ta gizli kapı yapımı için izlemeniz gereken adımlar.

Minecraft gizli kapı yapımı hakkındaki rehberimiz ile karşınızdayız. Çok oyunculu bir Minecraft sunucusunda bir ev inşa etmek ve eşyaları depolamak, biraz risklidir. Çünkü diğer oyuncular neredeyse istedikleri zaman üssünüze girebilir ve sandığınızdan eşya çalabilir.

Bunun olmasını önlemek için, kendinize Minecraft’ın pek fazla bilinmeyen yerlerinde gizli üsler ve gizli kapılar inşa edebilirsiniz. Böylece olası bir yağmanın önüne geçmiş olursunuz. Bu rehberimizde, eşyalarınızı ve evinizi saklamak için nasıl gizli kapı yapabileceğinizi anlatıyoruz.

Minecraft Gizli Kapı Yapımı

Gizli kapılar, hazinelerinizi diğer Minecraft oyuncularından uzak tutmanın en etkili yoludur. Fakat gizli üssünüze her girmek istediğinizde kırılması ve yeniden yapılması gereken toprak bir kapı sizi fazlasıyla uğraştıracaktır. Oyuncular, yıllar boyunca gizli geçitler inşa etmek için çok sayıda yöntem denediler. Eviniz için inşa edeceğiniz gizli kapılar, dışardan düz bir duvar bi görünmelidir ki, diğer oyuncuların dikkatini çekmesin.

Hemen aşağıda baskı plakaları, yapışkan pistonlar, öğe çerçeveleri ve butonlar kullanarak nasıl gizli kapı yapabileceğinizi öğreneceksiniz. Baskı plakaları ile inşa edilen bir kapı, çok gizli olmasa da çok kullanışlıdır. Başkalarından gizlemek için kapınıza uygun malzemeden yapabilirsiniz. Bu şekilde, biri plakaların üzerinde durmadıkça kapınız görünmez. Minecraft gizli kapı yapımı için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

1- İki yapışkan piston bloğunu üst üste yerleştirin.

minecraft gizli kapi yapimi

2- Aynı iki bloklu yapışkan piston yapısını ilkinden dört blok ötede yapın.

minecraft'ta gizli kapı nasıl yapılır

3- Her yapışkan piston kulesinin yanına iki taş blok yerleştirin. Artık iki özdeş yapı arasında iki blok mesafeniz olmalı.

minecraft gizli geçit

4- Redstone meşaleleri, kapınızın dışına olacak şekilde her yapışkan piston sütununun altına yerleştirin.

minecraft gizli geçit yapımı

5- Her sütunun ortasına, Redstone meşalelerinin hemen üstüne Taş blok yerleştirin.

minecraft gizli şeyler

6- Taş blok konstrüksiyonun altındaki yapışkan pistonlar arasında zeminde 2×6 blok delik açın. Deliği Redstone ile kapatın.

gizli kapı

7- Gizlemek için deliğin yüzeyini Çim blokları ile örtün.

gizli geçit

8- Taş blok yapısının her iki tarafına baskı plakaları yerleştirin. Baskı plakalarının üzerinde durduğunuzda, taş blok yapısı genişleyerek “kapınızı” açacaktır.

minecraft gizli kapı nasıl yapılır

9- Gizlemek için gizli kapının etrafına bir taş yapı inşa edin, ancak baskı plakalarını kapatmadığınızdan emin olun.

minecraft gizli yerler

Yukarıdaki talimatları uygulayarak Minecraft gizli kapı yapımını tamamlayabilirsiniz. Üssünüz için inşa edeceğiniz gizli geçit, hazinelerinizi diğer oyunculardan koruyacaktır. Umarız rehberimiz işinize yaramıştır.

Öğrenmezseniz pişman olacağınız en iyi Minecraft hilelerine göz attınız mı? Ayrıca gece görüş iksiri, denizin kalbi, çit, araba ve örs gibi diğer yapım kılavuzlarımız da ilginizi çekebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.