Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Kanserle Mücadele Eden Minecraft Yayıncısı Technoblade Öldü

Minecraft topluluğu içinde en sevilen yayıncılardan biri olan Technoblade, bir süredir mücadele ettiği kanser hastalığına yenik düştü. Ünlü içerik üreticisi henüz 23 yaşındaydı.

YouTube’da yaptığı Minecraft yayınlarla tanınan ünlü içerik üreticisi Technoblade yaşamını yitirdi. Yaklaşık bir yıldır kanserle mücadele eden ünlü yayıncı, sinsi hastalığa karşı verdiği savaşı ne yazık ki kaybetti. 23 yaşında olan YouTuber, ölümüyle sevenlerini yasa boğdu.

Technoblade’in ölümü, babası tarafından paylaşılan “so long nerds” isimli bir YouTube videosu ile duyuruldu. “Herkese merhaba, Technoblade burada. Eğer bunu izliyorsan. Öldüm” mesajı ile başlayan videoda, ünlü Minecraft yayıncısının gerçek adının Alexander olduğu da ortaya çıktı.

Technoblade’in Ölüm Haberini Babası Duyurdu

Technoblade

Babasının okuduğu veda mektubunda hayranlarına son kez seslenen Technoblade, “Yıllar boyunca içeriğimi desteklediğiniz için hepinize teşekkür ederim. Bir yüz hayatım daha olsaydı sanırım hayatımın en mutlu yılları olduğu için her seferinde tekrar Technoblade olmayı seçerdim” ifadelerini kullandı.

Technoblade’in babası, oğlunun bu satırları ölmeden yaklaşık sekiz saat önce kaleme aldığını söyledi. “Söylemek istediği her şeyi söylediğini sanmıyorum ama ana noktaları anladığını düşünüyorum” diyen acılı baba, “Bir insanın isteyebileceği en harika çocuktu. Technoblade’i özlüyorum” şeklinde konuştu.

Ünlü YouTuber Kanserle Mücadele Ediyordu

Technoblade öldü

Ağustos 2021’de kanser teşhisi konulan Technoblade, temmuz ayında kolunda ağrı hissetmeye başladığını ve oyun oynamasından tekrarlayan bir stres sıkışması sandığı için iyileşmesi için yayınlarına birkaç gün ara vereceğini açıklamıştı. Fakat birkaç gün sonra omzunun şiştiğini fark etti ve bir kemiğinin kırıldığını düşündü ve hastaneye gitti. Geri döndükten sonra yayınladığı videoda ise kendisine kanser teşhisi konulduğunu söyledi.

Technoblade’in babası tarafından yayınlanan son video, kısa sürede 16 milyondan fazla görüntülenme aldı. Ünlü YouTuber’ın ölümü nedeniyle büyük bir üzüntü yaşayan insanlar, videonun altında taziye mesajlarını yazıyorlar. Technoblade’in veda videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.