Minecraft

MMORPG
Takip Et
1

İncelenmemiş

6.8

Kullanıcı

Minecraft Denizin Kalbi Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Bu yazımızda, Minecraft'taki en dair eşyalardan Denizin Kalbi ne işe yarar ve nasıl bulunur sorularına yanıt veriyoruz.

Denizin Kalbi Minecraft’ta çok nadir rastlanan bir eşyadır ve sadece su altı harabelerinde, gemi enkazlarında, okyanus, nehir ve sahil biyomlarında bulunur. Oyuncular, bu öğeyi bulma şansını artırmak için yunusları çiğ balıkla besleyebilir. Denizin kalbi, bir craft masası veya fırınla ​​yapamayacağınız bir öğedir. Bunun yerine oyunda bu eşyayı bulmanız ve toplamanız gerekiyor. Peki, Minecraft Denizin Kalbi ne işe yarar?

minecraft denizin kalbi ne ise yarar

Denizin Kalbi, bir sualtı üssü inşa etmek isteyen oyuncular için gerekli olan kanalları oluşturmasına izin verir. Pek çok kişi, Minecraft oynadıkları süre boyunca nadirlikleri nedeniyle tek bir Denizin Kalbi ile dahi karşılaşmayabilir. Bu da söz konusu eşyayı son derece değerli kılıyor.

Minecraft Denizin Kalbi Ne İşe Yarar?

Denizin Kalbi, yağmurda veya su altındayken güçlendirmeler sağlayan kanallar oluşturmak için kullanılabilir. Kanallar, oyunculara aşağıdaki güçlendirmelerle maksimum 96 blok aralığı sağlar:

  • Oksijeni geri kazandırır
  • Sualtı gece görüşü sağlar
  • Madencilik hızını yüzde 16,7 artırır
minecraft denizin kalbi

Bu güçlendirmelere ek olarak, kanallar ayrıca sekiz blok yarıçapındaki sualtı zombi çeşidi Boğuk ve balon balığı benzeri bir görünüme sahip olan Gardiyanlara da saldırır. Yukarıdaki resim, büyük bir tabandaki herhangi bir oyuncu için buff sağlamak için fazlasıyla yeterli olan bir kanalın maksimum aralığını göstermektedir. Menzil, oyuncunun tüm üssünü besleyecek kadar büyük değilse, ek kanallar da oluşturulabilir.

Kanallar, Minecraft‘taki en parlak olan 15’lik bir ışık seviyesi yayar. Denizin Kalbi’nin bir kanal oluşturmak dışında Minecraft’ta başka hiçbir güncel işlevi yoktur. Bu yazımızda, Minecraft Denizin Kalbi ne işe yarar? sorusuna cevap verdik. Dilerseniz, iksir yapımı, nota bloğu yapımı ve örs yapımı hakkındaki kılavuzlarımız da ilginizi çekebilir.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol