Minecraft

MMORPG
Takip Et
1

İncelenmemiş

6.6

Kullanıcı

Minecraft 1.18 Snapshot Sürümü Yayınlandı – Nasıl Yüklenir?

Deneysel snapshot sürümü ile tanıtılan yeni arazi oluşturma yöntemi hayranları memnun etti. Dağlar ve mağaralar, önceki versiyonlarda oluşturulanlardan çok farklı. Modifiye edilmiş arazi üreteci, bu yıl içinde gelecek olan Caves & Cliffs güncellemesinin ikinci bölümünde resmi olarak eklenecek.

Geçtiğimiz ay, 8 Haziran 2021’de Minecraft’ın 1.17 sürümü yayınlanmıştı. Caves & Cliffs güncellemesinin ilk bölümünde oyun, ametist cevherleri, elden geçirilmiş bir cevher sistemi, keçiler ve diğer birçok yeni özellik almıştı. Caves & Cliffs Part I‘in yayınlanmasından bu yana, Minecraft 1.18 sürümünde nelerin geleceği biliniyordu.

Yaklaşan güncellemenin getirdiği en önemli değişiklik, deneysel betada zaten görebileceğimiz yeni bir arazi üreticisi oldu. Acaba şimdi elmas toplamak daha kolay olacak mı? Gelin yeni güncellemeyi birlikte inceleyelim.

minecraft 1

Minecraft 1.18 Sürümde Yenilikler Neler?

Getirilen değişikliklerin fena görünmediğini söyleyebilirim, aslında oldukça ilginç özellikler mevcut. Caves & Cliffs‘in ikinci bölümüyle birlikte Minecraft dünyası tanınmayacak kadar değişecek. Yeni Minecraft 1.18 sürümünde yeni biyomlar, daha yüksek, daha gerçekçi dağlar veya mağaraların ve yeraltı alanlarının oluşumunda tekrar tekrar duyurulan değişikliklerle karşılaşacağız.

Kömür ve cevherlerin dağılımı da değişecek. Her şey, elmasları elde etmenin, oyuncuların önemli sorunlarla karşılaştığı 1.17 sürümünden daha kolay olacağını ortaya çıkardı.

Değişiklikler ayrıca su ve lav üretme sürecini de etkileyecek. Canavarlar sadece tamamen karanlıkta görünecek. Eşya çiftliklerini nasıl etkileyeceğini merak ediyorum. Aşağıda cevher dağıtımının yeni pıtırtısını tartışan bir infografik görebilirsiniz.

Minecraft 1.18

Önemli bilgi, Minecraft’ın önceki sürümlerinde oluşturulan dünyaların beta 1.18’de başlatılamaması. Ne yazık ki, ancak yeni bir oyun oluşturduktan sonra tekrar oynayabileceksiniz.

Bu yılki güncellemenin yaklaşan ikinci bölümünün Snapshot sürümü Minecraft’ın Java sürümünde mevcut. Bu arada Minecraft Bedrock, 1.17.10 olarak işaretlenmiş bir güncelleme aldı.

Minecraft’ın resmi web sitesi, deneysel bir anlık görüntüde yaklaşan özelliği tanıtmanın gerekçesini yayınladı. Bu, oyundan sorumlu stüdyonun şu anda uğraşmaya çalıştığı teknik nedenlerden kaynaklanmakta.

minecraft 1 18

Minecraft 1.18 Sürümü Nasıl Yüklenir?

  • Minecraft’ın web sitesinden güncelleme verilerini içeren zip dosyasını indirmeniz gerekli. Buradan indirebilirsiniz.
  • Sıkıştırılmış verileri Minecraft’ın klasörüne açın. Aşağıda bulunan doğru klasörü nasıl bulacağınız talimatları;
  • Oyunun başlatıcısını açtıktan sonra “Kurulumlar” sekmesine gidin. “Modified”ı seçin;
  • Oyunu başlatın ve başlatıcının kalan dosyaları indirmesine izin verin;
  • Oyuna eklenen yeni özellikleri keşfedin ve keyfini çıkarın. Lütfen bu sürümün diğer Snapshot sürümleri ile uyumlu olmadığını ve mevcut dünyalarınızın içinde açılamayacağını unutmayın.

Minecraft Veri Klasörü Nasıl Bulunur?

  • Windows: Win R’ye basın ve %appdata%.minecraft yazın. Ardından Tamam’ı tıklayın;
  • Mac OS X: Menüde bulacağınız Finder(Finder)’da “Klasöre git”i işaretleyin ve ~/Library/Application Support/minecraft yazın;
  • Linux: Uygun yere ~/.minecraft veya /home/[kullanıcı adınız]/.minecraft/ yazın.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol