Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft’tan Blok Zinciri Oyunu MIR4’e Dev Yatırım!

Microsoft, Koreli blok zinciri oyun şirketi Wemade'e bilinmeyen bir miktar yatırım yaptı.

MIR4 isimli MMO oyununun arkasındaki Kore blok zinciri odaklı stüdyo Wemade, en son yatırım turununda Microsoft da dahil olmak üzere bir dizi şirketten 46 milyon dolar topladığını duyurdu. Microsoft, dönüştürülebilir tahviller satın alarak Wemade’ye 14.8 milyon dolar yatırım yaptı.

Koreli stüdyo Wemade, MMO oyunu Legend of Mir dahil olmak üzere PC ve mobil oyunlar geliştirmek için 2000 yılında kuruldu. Şirket, 2018 yılından itibaren blok zinciri teknolojisini geliştirmeye başladı ve bu da Wemix adlı bir blok zinciri ana ağının piyasaya sürülmesiyle sonuçlandı. Hatta MIR4 isimli son oyunları, Steam’de büyük bir hit haline geldi.

Microsoft’un Blok Zinciri İlgisi Yeni Başladı

Microsoft

Wemade, oyun içi NFT ve DRACO adlı kendi tokeni de dahil olmak üzere blok zinciri desteğiyle en son oyunu MIR4’ü piyasaya sürdü. Şirket, en son oyununu “şirketin 2018’de blok zinciri endüstrisine girmesinden bu yana dünyanın ilk iyi yapılmış gişe rekorları kıran blockchain oyunu” olarak tanımladı ve “günlük oyunları blok zinciri teknolojisiyle dönüştürmeyi” hedeflediklerinden bahsetti.

Microsoft, Wemade’ye yatırım yapma konusunda bir açıklama yapmadı ve devasa yatırım süreci, Xbox ana şirketinin bu noktada blok zinciri teknolojisini kendi oyunlarında uygulama planları olduğu anlamına gelmiyor, bu konuda hemen endişelenmenize gerek yok.

Xbox başkanı Phil Spencer, geçen yıl NFT pazarındaki sömürü potansiyeli konusunda temkinli olduğunu söyleyerek, ilk kez öne çıktığından beri blok zinciri oyunlarına karşı temkinli oldu. Daha yakın zamanlarda, teknolojinin potansiyel “oyuncu kullanımı” ile ilgilendiğini ifade etti ancak yine de temkinli davranmaya devam etti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.