Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

VoxVerse: The Sims’in Yaratıcısından Metaverse Dünyası!

The Sims yaratıcısı Will Wright, yeni blockchain projesini duyurdu. Voxverse olarak adlandırılan oyun, ücretsiz oynanabilecek.

The Sims and Sims City’nin orijinal yaratıcısı Will Wright, Voxverse adlı bir blockchain oyunu üzerinde çalışıyor. Gala Games 20 Ekim’de Wright’ın oyunun nasıl olacağını açıklaması için zaman ayırdığı bir video yayınladı. Birçok metaverse oyunu gibi, Voxverse de bir tür hub oyunu olacak ve Wright, “Bu sadece oyunlar için bir dünya olmayacak, aynı zamanda diğer oyunların da yaşayabileceği bir yer olacak. Diğer oyunlara açılan portallara hazır olun.” dedi.

Voxverse, Gala Games’den öncesinde var olan bir Voxs serisine dayanıyor ve Vox avatarınız Voxverse’te kullanabiliyor. Oyun, Wright’ın şirketi Gallium Studios ve Gala Games ile işbirliği içinde geliştiriliyor. Axios ile yaptığı bir röportajda Wright, “Projeye 10.000 zengin balinadan ziyade bir milyon ücretsiz oyuncuyu çekmekle ilgilendiğini” belirtti ancak bu zengin balinaları kullanabiliriz dedi.

The Sims Yaratıcısından Güven İnşası!

The Sims

Bir Vox’a sahip olmak oyunu oynamak için bir gereklilik değil. Projede, normalde aşırı miktarda para harcamayı gerektiren blok zinciri oyunlarından şüphe duyan oyuncuları çekmeyi amaçlayan bir mekanik olacak. Voxverse, Wright’ın az sayıda zengin oyuncuya hitap edeceğini öngördüğü arazi mülkiyeti gibi şeyleri içerecek. Daha sonra oyuna iki oyuncu grubu daha gelecek. Biri, arazi sahipleri tarafından arazide bir şeyler inşa etmeleri için çalışacak orta grup olacak. Diğer grup, oyunun içinde yaşayan ve ücretsiz oynayanlar olacak.

The Sims yaratıcısı Wright ayrıca Axios’a, NFT getirmek istemediğini söyledi. Geliştiricinin asıl ilgi alanı, blok zincirinin oyuncular arasında güvenli işlemlere izin verebilmesi. Voxverse’in şu anda herhangi bir çıkış tarihi yok.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.