Microsoft, Surface Duo’ya Android 11 Geleceği Açıkladı

Microsoft, Surface Duo’ya Android 11 Geleceği Açıkladı

Microsoft, Surface Duo 2 ve Pro 8‘i duyurdu ve onu selefine göre hemen hemen her yönden büyük bir yükseltme olarak sundu. Yükseltilmiş dahili donanımlara, 90 Hz yenileme hızına sahip daha büyük bir ekrana ve tasarım ince ayarlarına ek olarak, büyük yeni özelliklerden biri de Android 11’i kutudan çıktığı gibi çalıştırması oldu.

Tabii ki, Android 11 bir yıldır piyasada ve Android 12 çok yakında çıkış yapacak ancak, orijinal Surface Duo neredeyse bir yıl önce Android 10 ile piyasaya sürüldü ve hala Android 11’e güncellenmedi.

Surface Duo

Surface Duo İçin Android 11 Yıl Sonunda Gelecek

Bu durum, yıl sonundan önce değişecek. The Verge tarafından bildirildiği üzere orijinal Surface Duo modeli, yıl sonundan önce Android 11’e yükseltme alacak. Bilgiler bir Microsoft sözcüsünden geldi ve bu güven verici ancak hala belirlenmiş bir tarih veya daha spesifik bir zaman dilimi yok. Bu yılın başlarındaki bir rapor, güncellemenin yaz aylarında geleceğini öne sürdü ancak yaz aylarını geride bıraktık.

Microsoft’un söylemediği şey, bu güncellemeyle eklenmesini bekleyebileceğimiz şey. Surface Duo 2, uygulamalı çalışma süremize dayanan bazı yeni özelliklere sahip ancak bunlar yeni donanıma göre tasarlanmış, bu nedenle taşınmaları olası değil. Örneğin, bir ekranda galerinizi, diğerinde vizörü görebileceğiniz Kamera uygulaması için yeni bir çift ekran görünümü kullanıma sunuldu. Surface Duo’da çalışmanın tek yolu, önünüzdekilerin fotoğraflarını çekerken yalnızca bir ekran kullanabileceğiniz için öz çekimler için olacak.

Android 11’in Surface Duo’ya geleceğini öğrenmek, cihaz sahiplerini sevindirdi ancak bu çok geç kalınmış bir güncelleme olacak. Sonuçta, Android 12 çok yakında piyasaya sürülecek ve yakında bu güncellemenin yayınlanması için bekleme başlayacak. Bunun da ötesinde, Microsoft’un artık güncel kalması gereken iki Android cihazı daha var ve bu, iki cihaz için optimize edilmeleri gerektiğinden güncellemeleri daha da geciktirme olasılığı yüksek.

Microsoft’un bu cihaz için belirlediği yüksek fiyat göz önüne alındığında ve Samsung Galaxy Z Fold 3 gibi gerçek katlanabilirlerin daha uygun hale gelmesiyle birlikte, şirketin eski Surface cihazlarını yazılım güncellemeleriyle desteklemede daha iyi hale gelmesini umabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol