Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft Oyun Bölümünü Yeniden Yapılandırdı: Başkan Değişti

Microsoft, oyun bölümünde büyük değişikliğe gidiyor. Birçok yöneticinin ismi değişiyor ve yeni sorumluluklar veriliyor.

Bu ayın başlarında Activision Blizzard’ı 69 milyar dolar gibi devasa bir miktarla beraber resmi olarak bünyesine katan Microsoft, oyun bölümündeki bazı üst düzey yöneticilerini yeniden organize ediyor. Bu kapsamda bazı yöneticilerin rolleri değişiyor.

The Verge‘de yayınlanan yeni bir habere göre Microsoft’ta stüdyolardan sorumlu başkanı ve kurumsal başkan yardımcısı Matt Booty oyun içeriği ve stüdyolardan sorumlu başkanlığa, Microsoft’un kurumsal başkan yardımcısı Sarah Bond ise Xbox başkanlığına terfi ediyor. Bond, bundan sonraki süreçte Xbox tarafındaki tüm organizasyonlardan sorumlu olacak.

Microsoft Tarafında Yeni Bir Düzenleme Yapılıyor

Yukarıda belirttiğimiz iki ismin yeni rolleri belli olurken The Verge ayrıca 32 yıllık çalışmanın ardından pazarlama müdürü Chris Capossela‘nın Microsoft’tan ayrıldığını bildiriyor. Capossela’nın görevinden ayrılmasıyla beraber Microsoft’un başkan yardımcısı ve ticari pazarlama müdürü Takeshi Numoto artık şirkette pazarlama müdürü rolünü üstleniyor.

Microsoft

Diğer taraftan Microsoft Gaming bölümü içerisinde Booty artık Bethesda’yı da kapsayan genişletilmiş bir liderlik rolünü üstlenecek. Bu da onun yetkilerini arttıracağı anlamına geliyor.

Öte yandan The Verge tarafından elde edilen bir iç yazışmada Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, ZeniMax’in Matt’e bağlı olarak işleyeceği yer alıyor. Bu yazışmadan da Matt’in burada yönetim konusunda üst düzey yetkilere sahip olduğunu anlayabiliyoruz. Zenimax daha önce Başkan ve CEO Jamie Leder tarafından yönetiliyordu.

Son olarak raporun içerisinde Microsoft kurumsal başkan yardımcısı ve tüketici baş pazarlama sorumlusu Yusuf Mehdi‘nin artık Microsoft başkan yardımcısı ve tüketici baş pazarlama sorumlusu olarak çalışacağı yer alıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.