Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft Edge 105 Yayınlandı

Microsoft, Edge 105 sürümünü herkes için kullanıma sundu. Peki tarayıcının yeni özellikleri neler?

Microsoft, Edge web tarayıcısı için sürüm 105 güncellemesini kullanıma sundu. Bu ayın güncellemesi oldukça küçük. Birkaç güvenlik düzeltmesi ve Internet Explorer için tasarlanmış web sitelerini geriye dönük uyumlulukla çalıştırmanıza izin veren IE modunun güvenilirliğini artırmak için bir ince ayar yapıldı.

Microsoft‘un değişiklik günlüğüne göre, 105.0.1343.25 sürümünde üç özellik güncellemesi mevcut. İlki ile, Gelişmiş güvenlik modu artık Windows’un x64 sürümleri için WebAssembly’ı destekleyecek. Ayrıca Microsoft, bir kuruluşun uyumlu bir bulut konumunda site listesine sahip olmasını sağlayan Bulut Site Listesi Yönetimi deneyimini geliştirdi.

Microsoft Edge 105 Güncelleme Notları

Edge 105 Yayınlandı

 • Gelişmiş güvenlik modu iyileştirmeleri. Gelişmiş güvenlik modu artık x64 Windows için WebAssembly’ı destekleyecek. Gelecekte ek platformlar arası destek verilecek.
 • IE modu için Bulut Site Listesi Yönetimi deneyimindeki iyileştirmeler artık GCC’de mevcut. GCC müşterileri artık Microsoft 365 Yönetim Merkezi’ndeki tam Microsoft Edge site listesi deneyiminden yararlanabilecek.
 • IE modu için Bulut Site Listesi Yönetimi deneyiminde iyileştirme yapıldı.
 • Microsoft 365 Yönetim Merkezi’nde site listenizin yayınlanan son 3 sürümünden birine geri yükleyebilirsiniz.
 • InternetExplorerIntegrationCloudUserSitesReporting ve InternetExplorerIntegrationCloudNeutralSitesReporting ilkeleriyle site geri bildirimlerinin raporlanmasını yapılandırarak kurumsal site listenizdeki boşlukları belirleyebilirsiniz.
 • Microsoft 365 Yönetim Merkezi’ndeki site listenizde IE modu için Microsoft Edge ve Internet Explorer arasında oturum tanımlama bilgisi paylaşımını yapılandırabilirsiniz.

Microsoft, Edge 105 ile bağlantılı olmasa da yakın zamanda tarayıcıya yeni bir kenar çubuğu deneyimi ekledi. Bu kenar çubuğu, tarayıcı içindeki araçlara ve özelliklere erişmenize ve arama, keşfetme, araçlar, oyunlar, Office ve Outlook gibi şeylere hızlı erişim sağlamanıza izin vermek için tasarlandı.

Kenar çubuğunu istemiyorsanız, tek bir tıklamayla veya klavyenizde Ctrl + Shift + / tuşlarına basarak kalıcı olarak kapatabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.