Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft, ChatGPT’yi Teams’e Entegre Etti

Microsoft, OpenAI'ın GPT isimli yapay zeka teknolojisini, Teams Premium ile entegre etti.

Microsoft, bireylerin ve ekiplerin daha verimli çalışmasına yardımcı olmak için Microsoft Teams dahil olmak üzere tüketici ve kurumsal ürünlerini dönüştürmek için yapay zekayı kullanmaya başladı. Dünya ekonomik çalkantılardan ve çalışma kalıplarındaki değişikliklerden geçerken, şirketler iş hedeflerine ulaşmak için çalışanlarının motivasyonunu yeniden canlandırmanın yollarını arıyor ki bu yollara yapay zeka da dahil.

Daha önce Microsoft, OpenAI araçlarını iş yeri e-postaları ve elektronik tablolarıyla entegre etti. Bugün ise Teams Premium, toplantıları zeka, kişiselleştirme ve güvenlik açısından yeni zirvelere taşımak için OpenAI’nin GPT-3.5 destekli Büyük Dil Modelleri de dahil olmak üzere en son teknolojiden yararlanacak. GPT 3.5, ChatGPT‘den çok daha fazla parametreye sahip olduğundan, çok daha yetenekli bir yapay zeka.

Microsoft, Yapay Zekanın Nimetlerini Kullanacak

Microsoft, ChatGPT'yi Teams'e Entegre Etti

Pandeminin son iki yılda haftalık toplantı süresini yüzde 252 artırmaya zorlamasıyla Teams, sağlam bir popülerlik yakaladı ve toplantı deneyimi boyunca yapay zekayı bir araya getirerek kullanıcıların daha kısa sürede daha çok iş yapılabilmesine olanak sağladı. Toplantı sırasında dikkat edilmesi gereken pek çok görev mevcut ve Microsoft, yapay zekanın Teams ile entegrasyonunun bu görevlere ayrılması gereken fazladan zamanı ortadan kaldıracağını belirtti.

Teams Premium, otomatik olarak oluşturulmuş toplantı notları, önerilen görevler ve kişiselleştirilmiş vurgular oluşturan akıllı özet gibi işlevler sunacak. Ekip üyeleri, toplantıyı kaçırsalar bile en kritik bilgileri kolayca takip edebilecek. Gelecekte Teams, kimin ne zaman konuştuğunu gösteren konuşmacı zaman çizelgesi işaretçileri ekleyecek ve kullanıcıların toplantı kaydında doğrudan o ana atlamasına olanak tanıyacak.

GPT-3.5 tarafından desteklenen yapay zeka tarafından oluşturulan notlarla, üyeler not almaya değil toplantının kendisine odaklanabilecek. Yakın gelecekte, toplantıdan sonra kilit noktalar ve çıkarımlar gösterilecek. AI tarafından oluşturulan görevler ve eylem öğeleri de takip için otomatik olarak önerilecek. Son olarak Teams Premium, 40 dilde canlı alt yazı çevirileri sunarak toplantıları herkes için daha verimli ve zahmetsiz hale getirecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.