Microsoft 2 Boyutlu Emojileri Windows 11’e Getirmeye Başladı

Yazılım devi Microsoft yeni işletim sistemi olan Windows 11’i geliştirmeye devam ediyor.

Microsoft hatırlandığı üzere geçtiğimiz aylarda yeni işletim sistemi sürümü olan Windows 11’i kullanıma sunmuştu. Temmuz ayında Microsoft tarafından yapılan bir açıklamada ürünlerinin ileriye taşınacağı yeni bir dizi emojilerin de kısa süre içerisinde sunulacağı belirtilmişti. Microsoft bu duyurusunda yeni 3 boyutlu tasarımlarını gösterdi ve bu emojilerin Windows 11, Teams, Office ve diğer Microsoft ürün ve hizmetlerinde kullanılacağını belirtti.

Bu hamlenin ardından Microsoft Windows 11 için yeni emojilerini test etmeye başladı ve bu tasarımların 2 boyutlu olması kullanıcılarda hayal kırıklığı yarattı. Test edilen Microsoft 2 boyutlu emojileri Windows 11 işletim sistemine gönderilmeye başlandı.

Microsoft 2 Boyutlu Emoji

Microsoft 2 Boyutlu Emojileri Ürünlerine Ekleyecek

Microsoft’un geçtiğimiz aylarda yaptığı yeni emoji açıklamasında 3 boyutlu ifadesini kullanması ve bu emojilerin ön gösterimini gerçekleştirmesi, kullanıcıların Windows 11 işletim sistemine geçme isteğini arttırdı. Yeni emojileri denemek için Windows 11 işletim sistemine geçiş yapan Windows kullanıcıları ne yazık ki 3 boyutlu emojiler yerine 2 boyutlu emojilerle karşılaşıyor. Microsoft 2 boyutlu emojilerin yerine yeni güncelleme ile 3 boyutlu emojileri kullanıma sunup sunmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

microsoft 2 boyutlu emojileri windows 11e getirmeye basladi 3

Windows 11 Yeni Güncellemesi Mavi Ekran Hata Bildirimini Getirecek

Bilindiği üzere Microsoft’un Windows 11 işletim sisteminde kullanıcılara siyah ekran hata bildirimi gösteriliyordu. Windows işletim sisteminde yıllardır alıştığımız mavi ekran hata bildirim ekranı Microsoft’un bu hamlesiyle yerini siyah ekrana bırakmıştı.

Ancak Windows 11 yeni güncellemesi mavi ekranı geri getirecek. Microsoft’un Windows 11 hatalarını düzeltmek için üzerinde çalıştığı 22000.346 güncellemesi beta olarak test edilmeye devam ediliyor. Microsoft bu güncelleme ile siyah hata ekranını değiştirerek eski mavi hata ekranını geri getiriyor.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol