Michael K. Williams’ın Battlefield 2042’deki Rolü Açıklandı

DICE, Michael K. William'ın vefatının ardından gelecek Battlefield 2042 güncellemelerinde İrlandalı karakterini nasıl devam ettireceğini açıkladı.

Yakın zamanda basına yönelik bir sunum sırasında DICE, Battlefield 2042 ve The Wire oyuncusu Michael K. Williams’ın ölümüne değindi. Ünlü aktör, Battlefield 4 ve Battlefield 2042’de eski ABD Denizci Kimble “İrlandalı” Graves’i oynuyordu ancak oyunun canlı hizmet unsuru nedeniyle, sanatçının ani ölümü DICE’ı zor bir duruma soktu.

Ağustos ayında İrlandalı’nın oyunda oynanabilir bir karakter olarak yer alacağı ve oyunun devam eden hikayesinde çok önemli bir rol oynayacağı açıklanmıştı.

Oyunun hikayesi olmamasına rağmen DICE, Battlefield 2042’nin hikayesini oyun içi bilgiler ve sezonluk içerik güncellemeleriyle anlatacak. Fortnite ve Call of Duty gibi oyunlar, son birkaç yıldır bu hikaye anlatımı yöntemini zaten deniyordu. Ne yazık ki, DICE, İrlandalı’nın hikayesini Battlefield 2042’de Williams’ın vefatından önce bitirmemiş ve hikayenin şu anda karakterle uygun şekilde nasıl ilerleyeceği meçhul.

Battlefield 2042

Hazard Zone, İrlanda Cephesinde Geçecek

Oyunun kıdemli tasarım direktörü Daniel Berlin, Hazard Zone modunun İrlanda cephesini ve merkezini içeren ana sanatına dikkat çekti. DICE ve Battlefield topluluğu, vefatından sonra Michael K. Williams’ı saygıyla selamladı ve Berlin, ekibin Williams’ın mirasının Battlefield evreninde yaşamasının önemli olduğunu düşündüğünü belirtti. DICE ve Williams’ın ekibi, İrlandalıların bir şekilde Battlefield 2042’de geri döneceği anlamına gelen “ileriye dönük hikayesini tanımlamak” için çalıştığını da ifade etti.

Şu an itibariyle Battlefield 2042’nin İrlandalı’nın hikayesine nasıl devam edeceğine dair bir bilgi yok. Michael K. Williams’ın oyunun lansman sonrası içeriği için herhangi bir şey kaydedip kaydetmediği şu anda belli değil ancak karakterin lansman sırasında oyuna dahil edilmesi hala mümkün.

Battlefield 2042’de İrlandalı’da Specialist Olacak

Michael K. Williams’ın canlandırdığı İrlandalı, Battlefield topluluğu arasında hayranların favorisi, bu nedenle DICE’ın, karakteri uygun bir şekilde oyuna entegre etmesi gerek.

EA, oyunu yıllarca desteklemeyi planladığını söyledi, bu nedenle İrlandalıların bu plana nasıl uyacağı belli değil. Lansman sonrası en az bir yıllık içerik DICE tarafından zaten planlandı ancak diğer planlar henüz oyunculara açıklanmadı.

İrlandalı, oyun çıktığında tüm oyunculara Specialist olarak sunulacak. Özel aygıtı, oyuncuları patlayıcılardan ve silah seslerinden koruyan konuşlandırılabilir bir kalkan olacak. Oyunu önceden sipariş ederek İrlandalı için özel bir kıyafetin de sahibi olacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol