Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Meta, Oculus Quest VR Başlığı İçin Desteğini Sonlandırdı

Meta, orijinal Oculus Quest VR kulaklığı için resmi desteğin, ürünün piyasaya sürülmesinden yaklaşık dört yıl sonra sona ereceğini duyurdu.

Meta, orijinal Oculus Quest sanal gerçeklik başlığı için resmi desteğin yakın gelecekte sona ereceğini duyurdu. Quest kullanıcıları, özellik kaybına rağmen yazılım ve güvenlik yamaları almaya devam edecek ancak bu önemli güncellemeler de bir noktada sona erecek.

Orijinal Oculus Quest, Oculus Rift and Go’nun başarısının ardından Facebook’un yeni nesil VR başlığı olarak 21 Mayıs 2019’da kullanıma sunuldu. Quest, 13 Ekim 2020’de piyasaya sürülen halefi Quest 2’den önce bir yıl boyunca tek başına satıştaydı. İkinci başlığında başarılı satışlarının ardından bu yıl piyasaya sürülecek olan üçüncü model ile ilk modele olan destek sonlanacak.

Oculus Quest ile Meta Horizon Home’a Girilemeyecek

Oculus Quest

Meta, tüm orijinal Quest sahiplerine VR başlığı desteğinin sona erdiğini onaylayan bir e-posta gönderdi. Quest başlığı bundan sonra herhangi bir yeni özellik sunmayacak ve kullanıcılar 5 Mart’tan itibaren Meta Horizon Home‘a erişimlerini kaybedecek.

Meta, 2024 yılına kadar orijinal Oculust Quest cihazı için yazılım ve güvenlik yamaları yayınlamaya devam edecek. Önümüzdeki sene, Quest cihazı artık Meta’dan yeni güncellemeler ve resmi destek almayacak ancak, Meta Quest 2 kulaklığı desteği devam ederken, Meta’nın tamamen yeni bir Meta Quest cihazı piyasaya süreceğini de belirtelim.

Quest‘in desteğinin sona ermesi, Meta’nın birinci sınıf Meta Quest Pro cihazını Ekim 2022’de 1.500 dolara piyasaya sürmesinden yaklaşık üç ay sonra yaşanacak. Söylentiler ve spekülasyonlar, Quest 1 desteği tamamen durduğu için bir Meta Quest 3’ün 2024 yılına kadar yayınlanacağını iddia etti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.