Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Mega Man’den Esinlenen ‘ElecHead’ Switch İçin Duyuruldu

Mega Man'den bolca esinlendiği görülen bulmaca-platform oyunu ElecHead duyuruldu.

Bağımsız geliştirici NamaTakahashi, NES’ten ilham alan bulmaca platform oyunu ElecHead‘in bu yaz Switch’e geleceğini açıkladı. Oyun, Elec adlı küçük bir robotun dünyaya parlak bir ışık vermesi gerektiği en son Nintendo Indie World sunumu sırasında gösterildi.

Küçük adam kesinlikle çok sevimli ve oyun son derece çekici. Elec nereye giderse gitsin, platform aydınlanacak, yani bölüm mavimsi griden güneşli sarıya dönecek. Oyun, geçtiğimiz Ekim ayından bu yana Steam ve itch.io’da yayınlandı. Bugünkü canlı yayın sırasında ise oyunun yaz aylarında Nintendo Switch için yayınlanacağının müjdesi de verildi.

ElecHead’in İncelemeleri Fazlasıyla Olumlu

ElecHead
ElecHead, sadece üç saatlik güzel bir deneyim.

ElecHead, Mega Man görünümüne ve hissine sahip ve bir NES platform oyununun basitliğini alıp başını döndürerek Shovel Knight’ın ayak izlerini açıkça takip eden bu oyun fazlasıyla ilgi çekici. Eğer oyunu PC’de deneyimlemek isterseniz, Steam’de sadece 18.50 TL gibi çok uygun bir fiyattan satıldığını da belirtmeden geçmeyeyim. Oyunun Steam incelemeler ise çok olumlu.

Karanlıkla çevrili bir dünyada, bir fabrikanın derinliklerinde, umudun ışığı hala mevcut. ElecHead, dünyaya ışığı geri getirme görevinde küçük bir robot olan Elec olarak oynamanızı sağlayan, 3 saatlik bir deneyim. Elec duvarlara, zeminlere, platformlara, anahtarlara ve daha fazlasına dokunduğunda, elektriği bunların içinden geçirerek etkinleştirme yeteneğine sahip.

Ayrıca, bir şeyleri uzaktan tetiklemek için kafasını ayırabilir ve fırlatabilir ancak dikkatli olun; eğer başını on saniye içinde geri alamazsa, karakterimiz tamamen kapanacak. Elec, bu tuzakla dolu tesisten bir çıkış yolu bulmak için kelimenin tam anlamıyla ve mecazi anlamda kafasını kullanmak zorunda kalacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.