Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

MCU Çöküşte: The Marvels Gişede Çakıldı

Başrolünde Oscar ödüllü oyuncu Brie Larson'ın olduğu The Marvels, açılış hafta sonunda yalnızca 47 milyon dolar gişe hasılatı elde etti.

2008 yılında Iron Man ile kapılarını açan Marvel Sinematik Evreni (MCU), yıllar boyunca hem ticari hem de kültürel olarak muazzam bir dominasyon kurdu. Orijinal Avengers altılısına büyük oranda veda eden ve yeni karakterlerle farklı bir anlatı oluşturmaya çalışan MCU, şu ana kadar bunda pek başarılı olmamış gibi görünüyor.

Rakamlar yalan söylemez. Bu yılın en merak edilen Marvel filmleri arasında yer alan The Marvels, süper kahraman evreni için yeni bir çöküşü simgeliyor. Başrolünde Oscar ödüllü oyuncu Brie Larson’ın olduğu 2019 yapımı Captain Marvel’ın devamı olan çizgi roman uyarlaması, 10 Kasım’da vizyona girdi. The Associated Press‘in haberine göre MCU’nun 33’üncü filmi olan The Marvels, ABD sinemalarındaki ilk üç gününde yalnızca 47 milyon dolar hasılat elde etti.

The Marvels, MCU Tarihinin En Kötü Açılışını Yaptı

Uluslararası gişede 63 milyon dolar kazanan film, toplamda 110 milyon dolar kazanç sağladı ve tüm zamanların en kötü açılışını yapan MCU filmi olarak tarihe geçti. Bundan önceki en kötü açılış performansı, 2015 yılında 57,2 milyon dolarla Ant-Man‘e aitti. Başrolünde Edward Nortan’ın olduğu 2008 yapımı The Incredible Hulk, ABD’de 55,4 milyon dolarlık hasılatla açılmıştı, ancak bu yapımın MCU içerisinde yer almadığını belirtmekte yarar var.

the marvels gişe

Başrolünde bir kadın kahramanın olduğu ilk MCU filmi olan Captain Marvel, hem kültürel hem de ticari açıdan muazzam bir etki yaratmıştı. Karakterin köken hikayesini ekranlara getiren film, 153,4 milyon dolarla açılış yapmış ve vizyon süresi boyunca dünya çapında 1,13 milyar dolar hasılat sağlamıştı.

Öte yandan, 2024’te beyaz perdede izleyeceğimiz tek MCU yapımı Deadpool 3 olacak ki bu, 2012’de vizyona giren Avengers’tan bu yana sadece bir Marvel filminin çıkacağı ilk yıl olacak. 2025’te ise Captain America: Brave New World, Thunderbolts, Blade ve Fantastic Four olmak üzere dört film gösterime girecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.