Blizzard, Son Skandalın Ardından McCree’yi Yeniden Adlandıracak

Blizzard, Overwatch'ta McCree olarak bilinen karakterin adını değiştirecek. Bunun nedeni bu karakterin, yakın zamanda profesyonel olmayan davranışlarından dolayı işten atılan bir geliştiricinin adının verilmesi.

Activision Blizzard’daki cinsel taciz ve zorbalık skandalı büyük yankı uyandırdı. Bunun en son tezahürü, Overwatch’tan bir karakter olan McCree için isim değişikliği duyurusu oldu.

Bunun nedeni, karakterin yakın zamana kadar Diablo IV için baş seviye tasarımcısı olarak çalışan bir Blizzard stüdyosu emektarı olan Jesse McCree’nin onuruna verilmiş olması. Geliştirici, söz konusu skandalla bağlantılı olarak birkaç hafta önce yayıncı tarafından kovuldu.

Jesse McCree

Jesse McCree Neden Kovuldu?

Jesse McCree, diğer birkaç Blizzard çalışanı ile birlikte, 2013 BlizzCon’dan bir otel odası olan Bill Cosby Suite’in içinde çekilen şu anda kötü şöhretli olan fotoğrafta yer alıyordu. Mekan alkol şişeleriyle doluydu ve ana dekorasyon, o noktada zaten alenen tecavüzle suçlanan komedyenin bir fotoğrafıydı.

Jesse’nin adı Activision’daki taciz ve zorbalık raporlarında göründükten sonra, bazı hayranlar onun adını taşıyan karakterin yeniden adlandırılmasını talep etmeye başladı. Overwatch’ın arkasındaki ekip bu talepleri karşılamaya karar verdi. Geliştirici ekip, kapsayıcılık, eşitlik ve umudun markanın evreninin üzerine inşa edildiği temeller olduğunu, dolayısıyla böyle bir karar olduğunu açıkladı.

Şimdilik, kahramanın yeni isminin nasıl ses getireceğine dair bilgi verilmedi ancak, kahramanın ismini değiştirme ihtiyacı, bu karakter için yeni bir hikaye dizisinin girişini geciktirecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol