Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Mass Effect Yaratıcısının Yeni Oyunu: Exodus

Bu yılki The Game Awards'ta duyurulan oyunlardan biri de Matthew McConaughey'nin başrolde olduğu bilim kurgu aksiyon RPG oyunu Exodus oldu.

Archetype Entertainment ekibi, Matthew McConaughey’nin başrolde olduğu üçüncü şahıs bilimkurgu destanının ilk oyunu Exodus‘u tanıttı. Dört yıl önce kurulan Archetype Entertainment, sırasıyla stüdyo başkanı ve baş yazar olarak görev yapan James Ohlen ve Drew Karpyshyn gibi birçok eski BioWare çalışanı tarafından kuruldu.

BioWare‘in Baldur’s Gate 2, Knights of the Old Republic, Neverwinter Nights, Mass Effect ve Dragon Age: Origins gibi oyunları yarattığı altın çağından sorumlu olan ekibin elinden çıkacak bir oyun için açıkçası çok heyecanlıyız. Archetype Entertainment stüdyosunun içerisinde bizzat Mass Effect’in yaratıcısının da yer aldığının altını çizelim.

BioWare Gazilerinden Yeni Oyun: Exodus

Exodus: Mass Effect Yaratıcısının Yeni Oyunu Duyuruldu!

Sinematik fragman ilk kez The Game Awards 2023‘te sahne aldı. Videoda yer alan görüntüler oyun içi grafikler değil ancak video, Star Wars: The Old Republic’in sevilen sinematiklerini yapmak için daha önce BioWare ile birlikte çalışan ünlü Blur stüdyosu tarafından yapıldı. Fragmanın kendisi hikaye hakkında çok fazla bilgi vermese de, oyunun tonu aşağı yukarı belli oldu.

Mass Effect evreniyle paralelliği ortada olsa da Exodus, Christopher Nolan’ın Yıldızlararası filminden de ilham alacak gibi görünüyor. Ayrıca Yıldızlararası filminin başrol oyuncusu Matthew McConaughey, bu oyunun da baş karakterinin seslendirmeni olacak. Eski ve usta BioWare çalışanlarının elinden çıkacak olan tek oyunculu bilim kurgu temalı rol yapma oyunu Exodus için çok heyecanlıyız.

Oyunun çıkış tarihi ve oynanış görüntüleri ortada olmasa bile, oyun fazlasıyla umut vaat ediyor gibi görünüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.