Bir Sonraki Mass Effect Oyunu Unreal Engine’de Yapılabilir!

Sızıntılara göre bir sonraki Mass Effect oyunu Unreal Engine kullanılarak yapılabilir.

PC Gamer tarafından sızdırılan bilgilere göre, Mass Effect serisindeki bir yapımcı, BioWare’in Unreal Engine 4/5 deneyimine sahip programcıları işe almak istediğini söyleyen bir tweet attı. Bu tweeti özellikle ilginç yapan şey, yazarı Brenon Holmes’un rolün “bir sonraki oyun” üzerinde çalışmak olduğunu söylemesi. 

Şimdi BioWare, bahsi geçen oyunun serisindeki ilk ücretsiz oyunları geliştirmek için orijinal olarak Unreal Engine 3’ü kullandı. Ancak, Mass Effect 3’ten sonra EA’nın şirket içi Frostbite motoruna geçti ve Frostbite, Andromeda, Dragon Age Inquisition ve Anthem için kullanıldı.

Yeni Mass Effect Oyunu Unreal Engine’de Geliştirilebilir

Mass Effect

“Bir sonraki oyun” açısından, bu gizemli oyun hakkında henüz pek bir şey bilinmiyor. Başlangıçta Kasım ayının başlarındaki N7 Günü kutlamalarının bir parçası olarak alay edilen BioWare, ” Oyunumuz devam edecek” başlığıyla yeni bir Mass Effect oyununun ekran görüntüsünü paylaştı.

Daha yakından incelendiğinde hayranlar, bir gezegene inen bir grup kaşif gibi görünen ekran görüntüsünün Geth’in olasu dönüşüne dair bir ipucu da dahil olmak üzere bir dizi gizli ayrıntıya sahip olduğunu fark ettiler. Diğer ilgili oyunun haberlerinde, 1, 2 ve 3’ten oluşan bir koleksiyon olan Legendary Edition’ın bu yılın Mayıs ayında piyasaya sürülmesinin ardından, Xbox’a doğru yol alıyor gibi görünüyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol