Mass Effect: Legendary Edition

MMORPG
Takip Et
9.6

Mükemmel

9.8

Kullanıcı

Mass Effect Legendary Edition’daki Oyuncu Seçimleri Şaşırttı

BioWare, Mass Effect: Legendary Edition'daki oyuncu seçimleriyle ilgili bazı istatistikler paylaştı. Bazıları gerçekten şaşırtıcı.

Mass Effect Legendary Edition’ın piyasaya sürülmesinden bu yana bir süre geçti ve birçok oyuncu üçlemeyi çoktan tamamladı. BioWare, oyunda hayranlar tarafından yapılan bazı seçimler hakkında biraz daha istatistik paylaşmaya karar verdi. Bazıları oldukça şaşırtıcı.

Mass Effect Legendary Edition

Mass Effect Legendary Edition Seçimleri

Muhtemelen en şok edici haber, oyuncuların yüzde 15’inin ilk bölümde Garrus’u mürettebatına kabul etmemiş olması. İronik olarak, daha popüler olan gazeteci Diana Allers’dı ve oyuncuların yüzde 97’si onu üçüncü bölümde işe aldı. Bahsi geçen Turian’ın muhabire kıyasla ne kadar önemli olduğu düşünülürse, bu rakam gerçekten istisnai bir sonuç.

Bununla birlikte, oyuncuların (özellikle yeni olanların) böyle bir seçim yapma kararı, Garrus’un ilk bölümde henüz sonraki bölümlerde olduğu kadar karizmatik ve hikaye için gerekli olmadığı gerçeğinden kaynaklı olması muhtemel. Diana’nın yaygın popülaritesini açıklamak zor, çünkü belirli görevlerde Shepard’a eşlik edebilecek türden bir karakter bile değil.

Mass Effect Legendary Edition

İçerik oluşturucular tarafından paylaşılacak tek ilginç istatistikler bunlar değil. Onlar sayesinde, çoğu oyuncunun (yüzde 77) ana karakterin adını kendisinin seçmeyi tercih ettiğini ve ayrıca çoğunlukla oyun kayıt dosyalarını önceki oyunlardan bir sonrakine aktardığını (yüzde 65) biliyoruz. Ayrıca çoğu taraftarın oyunu düşük ila orta zorlukta oynamayı tercih ettiğini biliyoruz.

Diğer hikaye kararlarına gelince, oyuncuların Kale Savaşı sırasında Konsey’e sempati duyduğunu biliyoruz. Yüzde 69’u filoyu gemilerini savunmaya yönlendirerek politikacıların hayatını kurtardı. Senatör Udina ise pek popüler değildi. Oyuncuların sadece yüzde 6’sı onun Konsey’de insanlık için iyi bir temsilci olacağını düşündü. Bunun dışında oyuncuların yüzde 85’i David Anderson’ın adaylığını destekledi.

Mass Effect Legendary Edition Final Seçimi

Mass Effect Legendary Edition‘ın finaline gelince, oyuncuların en popüler tercihi galaksideki tüm sentetik yaşamı (yüzde 45) yok etmekti. Orakçı kontrolü ve sentezi daha az popülerdi (sırasıyla yüzde 17 ve yüzde30).

Oyuncuların sadece yüzde 8’i yukarıdaki olasılıkları reddetmeyi ve döngüye devam etmeyi seçti.

Oyuncuların verdiği kararların değerlendirmesini size bırakıyorum. Yorumlar kısmında düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol