Mass Effect 4 Unreal Engine 5 Kullanacak

Bir sonraki Mass Effect için bir iş listesi ve konuyla ilgili takip raporları, oyunun Unreal üzerine kurulacağını doğruladı.

Sevilen ancak tartışmalı Mass Effect serisinin bir sonraki oyunu olan Mass Effect 4, şu anda geliştirilmekte olan en çok beklenen oyunlardan biri. BioWare’in oyun kütüphanesinin hayranları projeyle ilgili her türlü bilgiye aç ancak ayrıntılar yetersiz. Bugün ise oyunun Unreal Engine 5 kullanacağı bilgisini edindik.

BioWare yapımcısı Brenon Holmes tarafından Twitter’da listelenen bir iş ilanında, programcılardan bir sonraki Mass Effect oyunu üzerinde çalışmak için başvurmaları isteniyor. Holmes tarafından gönderide atıfta bulunulan geliştirme deneyiminin bir yönü Unreal Engine 4/Unreal Engine 5 olarak dikkat çekti. Bu nedenle, bir sonraki Mass Effect’in Unreal kullandığı etkin bir şekilde doğrulandı.

Mass Effect 4’de Frostbite Olmayacak

Mass Effect 4

Bu yeterli değilse BioWare, EA’nın şirket içi Frostbite Engine’inde geliştirmeye en çok benzediği için Unreal geliştiricileri arıyormuş diyenler de vardı. GamesBeat muhabiri Jeff Grubb, Twitter‘da birden fazla kaynağın Mass Effect 4’ün Unreal üzerine kurulduğunu doğruladığını söyledi. Ayrıca bunun Unreal Engine 5 olduğunu ve 4 olmadığını da doğruladı.

Mass Effect 4 için Unreal Engine 5 kullanan BioWare, uzun süredir söylenti ve spekülasyon konusuydu ancak henüz doğrulanmamıştı. BioWare’in Mass Effect: Andromeda ve diğer oyunlar için Frostbite’ı kullanmasına ilişkin hayal kırıklıkları oyuncuları üzmüştü. Ardından Frostbite’ın birinci şahıs nişancı olmayan oyunlar için ne kadar zor olduğuna dair raporlar geldi. Hal böyle olunca hayranlar, Mass Effect üçlemesi için kullanılan Unreal’a geri dönmek istedi.

Mass Effect 4

Unreal Engine 5’in Mass Effect 4 için kullanılmasını isteyen hayranlar için belli ki başka bir unsur daha mevcut. Unreal Engine 5 oyunlarının şimdiye kadar bu kadar etkileyici görünmesi. Senua’s Saga: Hellblade 2, Dragon Quest 12, Redfall, The Callisto Protocol ve daha fazlasını içeren oyunların tümü Unreal Engine 5 üzerine inşa edilecek. Little Devil Inside gibi daha küçük oyunlar bile Unreal Engine 5 kullanıyor ve grafikler gerçekten büyüleyici.

Mass Effect 4’ün piyasaya çıkmasına muhtemelen daha birkaç yıl var. Yine de oyunun Unreal Engine 5 kullancağı doğrulandığı için, Mass Effect hayranları projenin gelişimi konusunda kendilerini çok daha rahat ve heyecanlı hissedecek.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol