Square Enix, Marvel’s Avengers Başarısızlığı Hakkında Konuştu

Square Enix bir kez daha Marvel's Avengers'ın kötü performansından bahsetti ve gelecekte stüdyolarının "benzersiz nitelikleri ve yetenekleri" ile projeleri eşleştirmesi gerektiğini kabul etti.

Kimse başarısızlığı kabul etmekten hoşlanmaz ancak Square Enix uzun zamandır Marvel’s Avengers’ın başarısız olduğunu kabul etmek zorunda kaldı. Şirketin başkanı Yosuke Matsuda, geçen mali yılın bir özeti sırasında süper kahraman oyununun başarısız olmasının nedenlerinden bahsetti. Ona göre Avangers oyununun fiyaskosu, diğerlerinin yanı sıra kötü geliştirici seçiminin sonucuydu.

Marvel's Avengers

Marvel’s Avengers Neden Başarısız Oldu?

Raporda okuduğumuz gibi Marvel’s Avengers, Square Enix için fazla iddialı bir projeydi, çünkü oyun canlı servis oyunu olacaktı ve bu yayıncının daha önce ilgilenmediği bir şeydi. Oyuncuları ikna etmek için birkaç yıl ve kapsamlı bir revizyon gerektiren Final Fantasy XIV‘ü saymazsak tabii. Deneyim eksikliği, Square Enix’i başarısızlığa mahkum etti.

Yayıncının fark ettiği sorunlardan biri ve alıntıladığımız gibi, her stüdyonun “oyun tasarımlarını benzersiz nitelik ve yeteneklerle eşleştirme ihtiyacı” idi. Bu bağlamda, bu, Marvel’s Avengers’ın geliştiricisi olarak Crystal Dynamics’in seçilmesinin yanlış bir fikir olduğunun kabulünü de okuduk. İlginç bir şekilde, 2019’da Matsuda, VentureBeat ile yaptığı bir röportajda, ekibin aksiyon macera oyunları yaratma konusundaki deneyimi nedeniyle, kararın iyi bir karar olduğunu düşünüyordu.

Yine de, Amerikalı geliştiricinin geçmiş performansına bakıldığında Square Enix’in vardığı sonuçlara katılmamak elde değil. Crystal Dynamics’in çevrimiçi veya canlı servis oyunu yoktu. Herhangi bir çok oyunculu mod sunan tek oyun Marvel’s Avengers‘tı.

Oyunun başarısız olmasına rağmen Square Enix hala canlı hizmet modeliyle ilgileniyor. En önemli rakipler bu tür oyunlarda bir servet kazandığından, bu pek şaşırtıcı değil. Bu durumda, Crystal Dynamics’in çalışmasından çok farklı bir oyun olan Guardians of the Galaxy’nin olası başarısı bile, Marvel süper kahramanlarıyla ilgili bir sonraki oyunun Marvel’s Avengers’ın izinden gitmeyeceği anlamına gelmez.

Şimdilik, içerik oluşturucular hayran eleştirilerine boyun eğdiler ve geçen ay tanıtılan yeni mikro dönüşümlerin bazılarını kaldırdı. Geliştiriciler, bunun oyuncuların güvenini yeniden kazanma ve takımın moralini yeniden inşa etme yolunda ilk adım olduğunu umuyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol