Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Marvel Faz 6 Filmleri ve Vizyon Tarihleri

Marvel Faz 6 filmlerinin birçoğu çıkış tarihleriyle birlikte açıklandı.

Marvel Faz 6 için birden fazla yeni film ve dizi onaylandı. İki yıllık bir süre içinde Marvel Studios bir dizi yeni film ve dizi yayınlayacak. Çoğu hayran tarafından ‘6. Faz‘ olarak bilinen bu Marvel projeleri, Disney’in “The Multiverse Saga” adını verdiği şeyin son bölümü olacak.

Multiverse Saga, üç dalga halinde yayınlanacak ve üçüncü dalga ise Faz 4 ile Faz 5 arasında olan her şeyin doruk noktası olacak. Hepsinin merkezinde, Multiverse Saga’nın kapsayıcı düşmanı olarak çerçevelenmiş olan Kang the Conqueror olacak. Marvel 6. Faz, Jonathan Majors’ın karakteri ve kalan birkaç yarım kalmış iş ile savaşı sonlandıracak bir konumda yer alacak.

Marvel Faz 6 Filmleri Neler?

Marvel Faz 6 Filmleri

  • Deadpool 3 – 8 Kasım 2024
  • Fantastik Dörtlü – 25 Şubat 2025
  • Avengers: The Kang Dynasty – 2 Mayıs 2025
  • Avengers: Secret Wars – 1 Mayıs 2026

Deadpool 3 – 8 Kasım 2024

Marvel Faz 6 Filmleri

Daha önce Marvel Sinematik Evreni’nden ayrı bir seri olan Deadpool; Avangers, Spider-Man ve Guardians of the Galaxy dünyasına katılmak üzere. Fox’un X-Men evreni, Disney’in 20th Century Fox’u satın alması nedeniyle ölmüş olabilir ancak Ryan Reynolds’un Merc with a Mouth’un hikayesi yaşayacak. İki yıl sonra 2024’te Marvel, ‘yetişkin’ dereceli ilk filmi olan Deadpool 3‘ü piyasaya sürecek.

İlk iki filmin yardımcı kadrosundan herhangi birini alıp almayacağı henüz belli değil, ancak Fox’un X-Men serisiyle ilişkili en az bir karakterin Deadpool 3’te Reynolds’la birlikte yer alacağı doğrulandı. Hugh Jackman ikonik rolünü yeniden canlandıracak Wolverine ile ilk canlı aksiyon ekibinde Wolverine olarak.

Deadpool 3, Shawn Levy (Free Guy) tarafından yönetilecek ve muhtemelen Marvel Faz 6’yı başlatan film olacak. İlk başta, 6. Faz’ın ilk filminin Fantastik Dörtlü olacağı düşünülüyordu ancak artık durum böyle olmayabilir çünkü Deadpool 3 listeye eklendi ve tarihler geriye çekildi. Thunderbolts’un 5. Aşamayı bitirme planı hâlâ devam ediyorsa, Fantastik Dörtlü’den önce vizyona girdiği için 6. Aşamayı başlatan Deadpool olacak.

Fantastik Dörtlü – 25 Şubat 2025

Marvel Faz 6 Filmleri

Başlangıçta 2025’te vizyona girmesi planlanan bir filmde, Marvel’s First Family sonunda MCU’ya katılacak. Dört karakterden biri, John Krasinski’nin Doctor Strange in the Multiverse of Madness’daki kamera hücresi aracılığıyla ortaya çıktı. Krasinski, Bay Fantastik’in Earth-838 versiyonunu oynadı.

Tabii ki, hikaye MCU’nun çoklu evrenindeki birçok zaman çizelgesinden birinde geçtiği için, Fantastik Dörtlü’nün aktörü Reed Richards’ın Earth-616 muadilini oynaması için geri getirip getirmeyeceği veya sıfırdan başlayıp başlamayacağını söylemek mümkün değil. Ekibin dört üyesi de MCU’da yeni olan oyuncular tarafından oynanabilir.

WandaVision yönetmeni Matt Shakman, projenin başına geçti. Böylelikle, Fanastik Dörtlü de Marvel Faz 6’da yerini alacak.

Avengers: The Kang Dynasty – 2 Mayıs 2025

Marvel Faz 6 Filmleri

Bir diğer Marvel Faz 6 filmi olan Avangers olarak bildiğimiz Yenilmezler, Destin Daniel Cretton (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings) tarafından yönetilecek olan Avengers: The Kang Dynasty’de beşinci buluşma için yeniden bir araya gelecek. Hiçbir olay örgüsü detayı ve hatta bir takım kadrosu bile yayınlanmadı ancak başlığı, kötü adamın kimliğini fazlasıyla net bir şekilde ortaya koyuyor diyebiliriz.

Karakter seçilir seçilmez pek çok kişinin şüphelendiği gibi, Jonathan Majors’ın Kang the Conqueror’ının yolları yakında Avengers ile kesişecek. Majors, Loki’nin sonunda He Who Remains (bir Kang varyantı) olarak göründükten sonra, Ant-Man and the Wasp: Quantumania’da zamanda yolculuk yapan kötü adam olarak geri dönecek.

Görünüşe göre Ant-Man and the Wasp: Quantumania‘ndaki macerası sırasında meydana gelen her şey, İntikamcılar ve Kang arasındaki bir savaşın zeminini hazırlayacak.

Avengers: Secret Wars – 1 Mayıs 2026

Marvel Faz 6 Filmleri

Marvel’in arka arkaya Infinity War ve Endgame’i piyasaya sürmesine benzer şekilde stüdyo, The Kang Dynasty’yi 2026’da bir yaz gösterimi olacak olan son Marvel Faz 6 filmi olacak olan Avengers: Secret Wars ile takip edecek. Multiverse Saga’nın finali olarak hizmet ettiği için, filmlerin Kang’ın her ikisinin de kötü adamını oynadığı iki bölümlük bir hikaye olması mümkün ancak bu henüz onaylanmadı.

Hikayenin neleri içereceğine gelince, Secret Wars aynı adlı çizgi roman geçişinin bir uyarlaması olacak. Orijinal Secret Wars çizgi romanı, Beyonder olarak bilinen kozmik bir varlık tarafından bir araya getirildikten sonra en büyük kötü adamlarıyla savaşmak için Marvel Evrenindeki kahramanları bir araya getiren ünlü bir yapımdı.

Böylelikle yayın tarihlerini bildiğimiz Marvel Faz 6 filmlerini sizler için listelemiş olduk. Yeni filmler açıklandıkça ve yayın tarihleri ortaya çıktıkça listemizi güncellemeye devam edeceğiz, takipte kalın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.