Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Manchester City Akıllı Atkı Üretti

Manchester City, taraftar tepkilerini izleyen akıllı bir atkı tanıttı.

Manchester City, taraftarlarını neyin heyecanlandırdığını daha iyi anlamak için ‘akıllı atkı’ üretmeye karar verdi. Bugün Premier Lig futbol kulübü, 2019’dan beri takımın teknoloji ortağı Cisco ile kalp atış hızını, vücut ısısını ve duygusal durumunu izlemek için bir “EmotiBit” sensörüne sahip bir “Akıllı Atkı” oluşturmak için çalıştığını paylaştı.

Cisco, cihazı test etmek için yakın zamanda bir pilot programı tamamladığını söyledi. Şirket ve Manchester City, altı tane “sadık” taraftarı takımın maçını izlemeye davet etti. Bu arada, akıllı atkı 120 “ilgili an” boyunca verileri kaydetti ve iki kuruluşa odadaki her bir hayranın nasıl hissettiğini analiz etmeleri için “somut bilgiler” sağladı.

Manchester City ve Cisco’dan Akıllı Atkı

Manchester City

Cisco İngiltere ve İrlanda’nın baş teknoloji sorumlusu Chintan Patel, “Verileri kullanarak hayranları her zamankinden daha fazla anlayabileceğiz. Daha kapsayıcı olma ve sporun tüm yaşamlarımızda oynadığı rol hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı sunacak.” ifadelerini kullandı.

Cisco, Akıllı Atkı’yı önümüzdeki sezon Manchester City hayranları için piyasaya sürecek ancak aksesuarın herkesin satın alabileceği bir şey olup olmayacağını belirtilmedi. Cisco ve Manchester’ın hayranlardan daha fazla veri toplamanın bir yolu üzerinde çalıştığını öğrenmek şaşırtıcı değil.

Son yirmi yılda, veri analitiği birden fazla sporun oynanma şeklini değiştirdi. Manchester City taraftar gibi büyük bir takımın taraftar deneyimiyle aynı şeyi yapmaya çalışması sadece bir zaman meselesiydi ancak bazıları organizasyonların işleri fazla ileri götürdüğünü düşünebilir. Bakalım futboldaki bu akıllı cihaz sektörü nereye varacak?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.