Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

macOS Monterey Çıkış Tarihi Belli Oldu

Apple’ın WWDC 2021 etkinliğinde duyurusunu yaptığı yeni macOS sürümünün çıkış tarihi belli oldu.

Teknoloji devi Apple Haziran ayında Mac bilgisayarları için yeni işletim sistemi olan macOS Monterey sürümünü duyurmuştu. Uzun süredir beta testlerine devam edilen macOS Monterey çıkış tarihi belli oldu.

macOS Monterey Çıkış Tarihi

Apple tarafından yapılan açıklamada, işletim sistemi desteklenen Mac modellerine 25 Ekim tarihinde çıkış yapacak. Yeni macOS sürümü elbette ki pek çok önemli özellikle birlikte geliyor.

Yeni özelliklere kısaca değinmek gerekirse, sistem iOS 15 için gelen ortak çalışma / paylaşım özelliklerine sahip. Monterey işletim sistemi FaceTime üzerinden paylaşımı da geliştiriyor.

macOS Monterey Çıkış Tarihi

Evrensel kontrol sistemiyle cihazlar arasında ortak kullanım deneyimini çok basit hale getiren sistem, yanına konulan iPad cihazını otomatik olarak tanıyarak iPad’i ikinci bir ekran olarak kullanabiliyor. Apple bir süredir iPad’leri Mac’lere kablosuz olarak bağlanma imkanını sunuyordu. Yeni sürümle birlikte bu birliktelik daha da geliştiriliyor.

macos monterey cikis tarihi belli oldu 2

Yeni sürümde AirPlay özelliği Mac modellerine geliyor. Bu özellik sayesinde Mac modellerinde yer alan hoparlörler üzerinde iPhone’dan ses çalma ya da iPad üzerinden yapılan çizimlerin aktarılması sağlanabiliyor. Yeni sürümde ayrıca Kestirmeler özelliği de Mac bilgisayarlara geliyor. macOS Monterey ile birlikte MacBook bilgisayarlara da düşük güç modu özelliği geliyor. Bu özellik sayesinde MacBook modelleri çok daha az tüketiyor. Tüm bu özellikler ve çok daha fazlası için macOS Monterey çıkış tarihi olan 25 Ekim’i bekleyeceğiz.

macOS Monterey Güncellemesi Alacak Modeller

 • iMac‌ – 2015 sonu ve sonrası
 • iMac‌ Pro – 2017 ve sonrası
 • MacBook Air‌ – 2015 başı ve sonrası
 • MacBook Pro – 2015 başı ve sonrası
 • Mac Pro – 2013 sonu ve sonrası
 • Mac mini – 2014 sonu ve sonrası
 • MacBook – 2016 başı ve sonrası

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.