Apple, MacOS 12.1 Güncellemesini Yayınladı

Apple, macOS 12.1 güncellemesini yayınladı. Birçok hata düzeltmesinin yanı sıra Share Play desteği eklendi.

Apple, bir aydan fazla bir süredir beta testinden sonra macOS 12.1‘i güncellemesini yayınladı. Bu sürüm çok sayıda dikkate değer özellik getirmedi ancak SharePlay desteği getirmenin yanı sıra Mac kullanıcılarının şikayet ettiği bazı önemli hataları düzeltti.

Apple, ekim ayının sonlarında iOS’ta SharePlay’i etkinleştirdi ve şimdi macOS kullanıcıları nihayet en sevdikleri kişilerle medya tüketmenin keyfini çıkaracak. Universal Control’ün bu yapıdan hala eksik olduğunu belirtelim. Bu sürüm ile gelen diğer yeniliklere yakından bakalım.

Apple MacOS 12.1 Yama Notları

MacOS 12

SharePlay Desteği

MacOS 12.1 güncellemesi, Mac’te SharePlay’i etkinleştirerek kullanıcıların FaceTime aracılığıyla dijital ürünleri birlikte tüketmelerini sağlayacak. Artık müzik dinleyebilir, TV izleyebilir, oyun oynayabilir, internette gezinebilir ve hatta cihazınızın ekranını başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Bu özellik, geliştiricilerin alıcı API’yi uyguladığını varsayarsak, hem stok hem de üçüncü taraf uygulamalarını destekleyecek.

Apple Music’te Ses Planı

Bu sürüm, şirketin birkaç hafta önce duyurduğu Apple Music’te Ses Planını tanıttı. Mac cihazlarınızı bu sürüme yükselttikten sonra artık abone olabileceksiniz. Bu planın şimdilik Avustralya, Avusturya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Hindistan, İrlanda, İtalya, Japonya, Meksika, Tayvan, İngiltere ve Amerika‘da kullanıma sunulacak.

Çeşitli Hata Düzeltmeleri

MacOS 12.1 güncellemesi, bazı cihazlardaki trackpad sorununu çözdü. Bazı durumlarda dokunmalar ve tıklamalar yanıt vermiyordu. Ayrıca bu güncelleme, HDR YouTube videolarını görüntülerken yeni MacBook Pro 2021 modellerinin tökezlemesine neden olan bir hatayı düzeltti.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol