Lost Ark

MMORPG
Takip Et
1

İncelenmemiş

7.8

Kullanıcı


Lost Ark Avrupa ve Amerika’ya da Gelecek

Çin'deki yasaklar sayesinde Lost Ark Batı bölgelerine erken gelecek.

7 yıl ve harcanan 88 milyon doların ardından Lost Ark nihayet 7 Kasım 2018 tarihinde Güney Kore’de açık beta testlerini başlattı. Oyunun arkasındaki firma Smilegate ise bugün bir duyuru yaparak daha çok ülkeyi hedeflediklerini açıkladı. Lost Ark, anavatanı Güney Kore’nin ardından Kuzey Amerika ile Avrupa bölgelerine de çıkış yapacak.

Genellikle Koreli yapımcılar için sıradaki hedef Çin olurdu ve burası şüphesiz dünyanın en büyük oyun pazarı. Fakat geçtiğimiz ay Çin’de yeni oyun yasaları çıktı ve özellikle ithal edilen yabancı oyunlara büyük kısıtlamalar getirdi. Bu da Lost Ark’ın Çin’deki yayılmasını zorlaştıran bir etken. SmileGate, geçtiğimiz sene taktiksel nişan alma oyunları Crossfire’ın toplam satışlarının yüzde 80’ini Çin’de gerçekleştirmişti. Bu da Çin pazarının büyüklüğünün önemli bir göstergesi.

Diğer yandan Çin’in kaybı bizim kazancımız haline geliyor. Çin pazarının SmileGate’e kapanmasıyla birlikte yapımcı firma Lost Ark’ı Batı pazarına uygun hale getirecek. Aksiyon – RPG karışımı oynanışıyla ve İngilizce dil desteğiyle oyunun hem Avrupa, hem de Kuzey Amerika’da başarı yakalayacağı düşünülüyor.

Bakalım Lost Ark oyunu Diablo 3, Path of Exile ve Mu Legend gibi yapımların arasından sıyrılabilecek mi?

3 Yorum

  1. Bu oyunu 3 yıldır belkiyorum. Gelir gelmez başlamayı düşünüyorum çok ama çok etkilendiğim bir oyun keşke bir tarih verselerdi eu için :/

    Yanıtla
  2. aynen kardeşim bende öle

    Yanıtla
  3. kardeşim bu oyun ne zaman çıkacak yıllar geçti

    Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol