Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

LoL Rakibi Heroes of Newerth Kapatıldı

Popüler League of Legends rakibi Heroes of Newerth, geliştirici S2 Games tarafından yapılan bir duyuruyla resmi olarak kapandığını açıkladı.

Heroes of Newerth‘ın fişi çekildi. League of Legends gibi MOBA oyunları bir zamanlar olduğu kadar yaygın olmasa da, hala fazlasıyla popüler bir tür olduğu da çok açık. Hatta, LOL’ün eski rakibi HoN, on yıldan biraz fazla bir süre piyasada kalmayı başardı.

Bugün ise Heroes of Newerth resmen kapandı. HON geliştiricileri geçen yılın sonlarında oyunun 20 Haziran 2022‘de kapanacağını açıklasa da, durumun neden böyle olacağına dair resmi bir gerekçe sunulmamıştı. Oyun, son yıllarda fazlasıyla oyuncu kaybetmeye başlamıştı.

Heroes of Newerth, LoL’e Rakip Olmuştu

Heroes of Newerth

Heroes of Newerth, 2015’te DOTA 2 ve League of Legends gibileriyle biraz rekabetçi olsa da, bu durum yıllardır tersine döndü. Oyunun alt dizinindeki resmi kapatma duyurusu bile birkaç düzineden fazla oy ve yorum aldı; yani oyunun kapatılacağı haberi bile pek tepki almadı. Şu anda oyunun sunucuları tamamen kapatıldı ve çevrimiçi özellikler sonlandırıldı.

Heroes of Newerth’in aslında ücretli bir oyun olduğunu da belirtelim. Yaklaşık 30 dolardan çıkış yapan oyunun geliştiricisi, bunun yerine mikro ödemeler içeren bir oynaması ücretsiz modele geçiş yapması gerektiğini çabucak fark etti ve oyun ücretsiz oldu. Hakkını yemeyelim, oyun diğer birçok MOBA’dan çok daha uzun süre kaldı. Örneğin Epic Games’in Paragon’u neredeyse çıktığı gibi kapandı.

Bu arada, HON‘un eski rakiplerinden biri her zamankinden daha iyi durumda. League of Legends, yıllar içinde büyük bir seri haline geldi ve Arcane gibi en önde gelen medya tekliflerinden bazıları, bir süre için temel oyunu gölgede bıraktı ve Game Pass aracılığıyla sunulan tüm karakterler açık LOL sayesinde, her zamankinden daha fazla oyuncu mücadeleye katılmaya başlayacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.