LoL Giriş Yaparken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu Nasıl Çözülür?

Bu yazımızda, efsanevi MOBA oyunu League of Legends'a giriş yaparken karşılaşılan oturum açma hatasının nedenini ve çözümünü sizlerle paylaşıyoruz.

Riot Games tarafından geliştirilen ve MOBA türünün en önemli örneklerinden biri olan League of Legends, zaman zaman bazı hatalarla gündeme geliyor. Oyuncuların son dönemde muzdarip oldukları ‘LoL giriş yaparken beklenmeyen bir hata oluştu’ şeklindeki uyarı mesajı da bunlardan biri.

Giriş yaparken beklenmeyen bir hata oluştu LoL oyununda oturum açmanızı engellediği için sizi MOBA keyfinden mahrum bırakabilir. Peki, bu hatanın kalıcı veya geçici bir çözümü var mı? Yazımızın devamında bu sorunun cevabını arayacağız.

LoL Giriş Yaparken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu

LoL giris yaparken beklenmeyen bir hata olustu

Eğer oyuna girmeye çalıştığınızda “Giriş yaparken beklenmeyen bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin” şeklinde bir uyarı mesajı alıyorsanız, endişeye kapılmanıza gerek yok. Tekrar tekrar giriş yapmaya çalışmak yerine, bazı adımlarını uygulayarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

LoL giriş yaparken beklenmedik bir hata oluştu sorunundan kurtulmak için uygulayabileceğiniz ve yüzde 100 sonuç alabileceğiniz bir çözüm yöntemi var. Düzeltme için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • İstemcinizi normalde yaptığınız gibi yükleyin ve oturum açın.
  • Giriş hatası mesajı görünmeden önce oyunu kapatabileceğiniz küçük bir pencere olduğuna dikkat edin.
  • Bu kısa pencerede, normalde istemciyi kapatan X düğmesine tıklayın. Çıkma veya oturumu kapatma seçeneklerine sahip olmalısınız.
  • Oturumu Kapat’a basın. İstemciyi yeniden başlattıktan sonra oturumunuzu açabilirsiniz.
giriş yaparken beklenmeyen bir hata oluştu lol

Geliştirici Riot Games, destek sayfasında LoL giriş yaparken beklenmeyen bir hata oluştu için aşağıdaki çözümü yayınladı:

  • İstemcide Alt+F4 tuşlarına basın ve “çıkış” yerine “oturumu kapat”a tıklayın.
  • Görev Yöneticisi’ni açmak ve tüm RiotClientServices.exe ve tüm LeagueofLegends.exe işlemlerini kapatmak için Ctrl + Shift + Esc tuşlarına basın
  • League of Legends (veya Riot Games) İstemcisini yeniden açın ve tekrar giriş yapın.
  • Hala bazı sorunlar yaşıyorsanız, bu adımları tekrarlayın ve ayrıca “KillerServiceNetwork.exe” programını kapatın, çünkü bu program çevrimiçi yayınlarınız için bant genişliğine öncelik veriyor ve League of Legends bant genişliğini azaltarak bağlantınızın kopmasına neden oluyor olabilir.

Yukarıdaki adımlarını takip ederek, LoL giriş yaparken beklenmeyen bir hata oluştu sorunundan kurtulabilirsiniz. Dilerseniz, Fortnite 30005 ve 0xc00007b, PUBG 154140712 hatası ve GTA 5 202 hatası için hazırladığımız diğer rehberlere de göz atabilirsiniz.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol