LoL Dizisi Arcane, Bu Özelliğiyle Netflix İçin Bir İlk Olacak

Netflix'te yayınlanacak olan League of Legends animasyon dizisi Arcane, 7 Kasım'da Twitch'te ortak yayınlarla izlenebilecek.

Riot Games’in Netflix ile ortaklaşa yaptığı League of Legends dizisi, 7 Kasım’da yayınlanacak. Heyecanla beklenen serinin ilk bölümü, Twitch‘te ortak yayınla paylaşılabilecek. Arcane, bu şekilde yayınlanan ilk Netflix dizisi olacak.

İzleyiciler ayrıca ilk bölümü Twitch’te izlemenin yanı sıra Riot’un Los Angeles’taki ana ofisinde ev sahipliği yapacağı Küresel Prömiyer Etkinliği’ni de deneyimleme fırsatı bulacak. Küresel Prömiyer Etkinliği’ne 30’dan fazla ülkeden yayıncı ve içerik üreticisi katılacak ve etkinlik ortak yayına tamamıyla açık olacak.

Arcane, LoL Kahramanlarının Kökenlerini Anlatacak

league of legends dizisi arcane

“Arcane’in ilk bölümünü hep birlikte, bir topluluk olarak izleyeceğiz” diyen Riot Games Riot Experience (XP), Ürünler Arası Deneyimler ve Ortaklıklar Lideri Brandon Miao, “Etkinliği tasarlarken alışılagelmiş eğlence sektörü uygulamalarını yenilikçi, dijital uygulamalara öncelik veren yaklaşımlarla harmanlayarak dünyanın her yerindeki oyuncuların diziye erişimini kolaylaştırmak ve insanların birlikte keyif alabilecekleri yeni bir şey ortaya koymak istiyorduk” şeklinde konuştu.

Heyecanla beklenen League of Legends dizisi, üç kısımdan oluşacak ve her kısım üç bölüm içerecek. Runeterra evreninde geçen Arcane, LoL şampiyonlarının köken hikayelerini bizlere aktaracak. Merak uyandıran hikaye anlatıcılığıyla dolu karmaşık bir dünyaya sahip olan animasyon dizisi, 7 Kasım‘da tüm dünya ile aynı anda Netflix Türkiye‘de yayınlanacak.

En ünlü LoL karakterlerinden Vi‘yi, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ına aday gösterilen Hailee Steinfeld seslendiriyor. Dizide ayrıca Jinx, Jayce, Caitlyn, Viktor, Silco, Mel ve Vande gibi diğer ünlü şampiyonlar da yer alıyor. Arcane fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol