Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix’in Squid Game’den Kazanacağı Para Ortaya Çıktı

Netflix'in, Squid Game'den ne kadar ticari kazanç elde edeceği ortaya çıktı. Şirket içi gizli belgelere göre rakam 900 milyon doları geçiyor.

Bugüne kadar 111 milyon hesap tarafından izlenen Güney Kore menşeli gerilim dizisi Squid Game, Netflix tarihinin en popüler yapımı olmayı başardı. Peki, dizinin yakaladığı bu başarı şirket için ne anlama geliyor? Cevap basit: Bolca para.

Netflix’in şirket içi gizli belgelerine ulaşan Bloomberg, dizinin yaklaşık 900 milyon dolarlık bir değer üreteceğini yazdı. Daha önce bahsettiğimiz gibi Squid Game’in Netflix’e maliyeti yalnızca 21,4 milyon dolar. Şirketin diziden kazanacağı para ile karşılaştırınca ödenilen bu para gerçekten gülünç kalıyor. Öte yandan Squid Game’in Güney Kore yerine ABD’de çekilmesi halinde, maliyetin 10 kat daha fazla olacağı iddia ediliyor.

Maliyet 21,4 Milyon Dolar, Kazanç 900 Milyon Dolar

Squid game netflix

Netflix bazı durumlarda bir yapımın en az iki dakikasını kaç kişinin izlediğine ilişkin verileri yayınlarken, kaç kişinin bundan daha fazlasını izlediğini veya bir yapımı kaç kişinin bitirdiğini açıklamaz. En azından şimdiye kadar öyleydi.

Bloomberg’e göre Netflix, Squid Game’i izlemeye başlayan abonelerin yüzde 89’unun en az 75 dakika izlediğini tahmin ediyor. Dizinin ilk 23 gününde en az iki dakika izleyen kişi sayısı 132 milyon. Söz konusu dönemde diziyi bitiren izleyicilerin oranı ise yüzde 66. Bu da 87 milyon kişi anlamına geliyor. Rapor, genel olarak izleyicilerin Squid Game’i izlemek için 1,4 milyar saatten fazla zaman harcadıklarını belirtiyor. Anlayacağınız veriler son derece aydınlatıcı.

Netflix dizisi Squid Game

Squid Game’in başarısı, Netflix’in uluslararası içeriğe olan iştahını artıracaktır. Özellikle Güney Kore yapımı dizi ve filmlerin son yıllardaki başarılarını göz önüne alınca, Kore menşeli projelerin sayısında önemli bir artış yaşanabilir. Tahmin edilebileceği gibi Netflix, şirket için gizli belgelerin yayınlanmasından pek memnun değil. Avukatı aracılığıyla Bloomberg’e ulaşan şirket, söz konusu verilerin kamuoyu ile paylaşmasının uygun olmadığını iletti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.