Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

LoL 2022 Dünya Şampiyonası Tarihleri Belli Oldu

Espor arenasının en heyecan verici organizasyonlarından biri olan League of Legends Dünya Şampiyonası için nefesler tutuldu. Riot Games, görkemli turnuvanın tarihlerini ve yerleştirmelerini açıkladı.

Dünyanın dört bir yanından gelen espor takımlarına ev sahipliği yapacak olan LoL 2022 Dünya Şampiyonası, çok yakında başlayacak. Bu sene de olağanüstü bir çekişmeye sahne olması beklenen LoL Worlds 2022, 29 Eylül’de Meksiko’da başlayacak ve 5 Kasım’da San Francisco’da gerçekleşecek finalde sona erecek.

Şampiyonanın ön elemeleri, 29 Eylül – 4 Ekim tarihleri arasında Meksiko’daki Arena Esports Stadium ve Artz Pedregal’da yapılacak. Grup aşamasındaki karşılaşmalar, 7 – 10 Ekim ve 13 – 16 Ekim tarihlerinde New York’taki Hulu Theater ve Madison Square Garden’da oynanacak. Çeyrek finaller de yine burada 20-23 Ekim’de gerçekleşecek.

LoL 2022 Dünya Şampiyonası Finali 5 Kasım’da

LoL 2022 Dünya Şampiyonası

LoL 2022 Dünya Şampiyonluğuna giden yolda sondan bir önceki adım olan yarı finaller, 29-30 Ekim’de Atlanta’daki State Farm Arena’da düzenlenecek. 5 Kasım’da oynanacak final karşılaşmasına ise San Francisco’da bulunan Chase Center ev sahipliği yapacak.

League of Legends Dünya Şampiyonası’na farklı bölgelerden 24 takım katılacak. Bu ekiplerin 12’si, ön eleme aşamasından başlayacak. Kalan 12 takım otomatik olarak grup aşamasına geçecek. Riot, LoL Worlds 2022 hakkında daha fazla bilginin ilerleyen haftalarda paylaşılacağını açıkladı. Şampiyona programına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

 • Ön Elemeler: 29 Eylül-4 Ekim, Arena Esports Stadium, Artz Pedregal, Meksiko/Meksika.
 • Grup Aşaması: 7-10 Ekim ve 13-16 Ekim, Hulu Theater, Madison Square Garden, New York/ABD.
 • Çeyrek Finaller: 20-23 Ekim, Hulu Theater, Madison Square Garden, New York/ABD.
 • Yarı Finaller: 29-30 Ekim, State Farm Arena, Atlanta, Georgia/ABD.
 • Final: 5 Kasım, Chase Center, San Francisco, Kaliforniya/ABD.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.