Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Logitech’in Steam Deck Rakibi El Konsolu Ortaya Çıktı

Logitech'in Tencent ortaklığında geliştirdiği taşınabilir el konsolunun tasarımı sızdırıldı.

Logitech ve Tencent’in NVIDIA’nın GeForce Now ve Xbox Cloud Gaming’i de dahil olmak üzere birden fazla bulut oyun hizmetini destekleyecek bir el konsolu üzerinde çalıştığını bu ayın başında sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise merak edilen bu cihazın tasarımı ortaya çıkmış gibi görünüyor.

Teknoloji dünyasının en meşhur sızıntı kaynaklarından biri olan Evan Blass sayesinde, Logitech G Gaming Handheld olarak adlandırılması beklenen taşınabilir el konsoluna ilk bakışımızı atıyoruz. Cihaz; sol ve sağ joystick’ler, yön tuşları, ABXY düğmeleri, ana sayfa düğmesi, omuz tuşları ve özel bir “G” düğmesi ile birlikte diğer birçok el konsoluna benziyor.

Logitech G Gaming Handheld Tasarımı

Logitech G Gaming Handheld

Başka bir resim ise Google Play Store, Xbox, GeForce Now, Steam, Chrome ve YouTube simgeleriyle birlikte ana ekranın görünümünü ortaya koyuyor. Ayrıca kullanıcı profili, mesajlar, ayarlar ve batarya için de simgeler görüyoruz. Logitech G Gaming Handheld’in tasarımını, aynı pazardaki rekabet edeceği Steam Deck veya Nintendo Switch Lite ile kıyaslamak mümkün.

Bununla birlikte konsolun bulut oyun desteği, ergonomik tasarımı ve oyun merkezli kullanıcı arayüzü gibi faktörler, bir akıllı telefona benzer özelliklere sahip olabileceği anlamına geliyor. Bu nedenle, yalnızca diğer el konsolları ile değil, Razer’s Kishi V2, 8bitDo Pro 2 ve SteelSeries Stratus+ gibi akıllı telefonlar için tasarlanmış kontrol cihazıyla da rekabet edecek.

Logitech G Gaming Handheld fiyatı, çıkış tarihi veya donanım özellikleri henüz kesinlik kazanmadı. Fakat daha fazlası için Logitech’in sayfasına e-posta adresinizi girebilir, ayrıntılar belli oldukça mail ile haberdar edilebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.